Ana Sayfa / Forex / ABD DOLARI, ALTIN ​​FİYATI & DOW JONES ENDEKSİ
döviz haberleri

ABD DOLARI, ALTIN ​​FİYATI & DOW JONES ENDEKSİ

ABD DOLARI, ALTIN ​​FİYATI & DOW JONES ENDEKSİ

Nisan 2020’deki ABD NFP verileri, koronavirüs kilitlenmesinin küresel ekonomi üzerindeki felç edici etkisini vurgular ve salgının neden olabileceği kaçınılmaz durgunluğun altını çizer . Tarım dışı bordrolardaki aylık net değişim, telleri -20.5 milyondan geçti ve işsizlik oranı, rapor edilen dönem için% 14.7’ye yükseldi.

NONFARM PAYROLLS & ABD İŞSİZLİK ORANI – NİSAN 2020

Tarım dışı bordro verileri NFP grafiği istihdam durumu Nisan 2020

Korkunç NFP raporunun büyük ölçüde tüccarlar tarafından tahmin edildiği göz önüne alındığında, piyasalar göz alıcı ekonomik verilere yanıt olarak çok az değişti . Bu, haftalık ilk işsizlik başvuruları verilerinin istihdamdaki anıtsal çöküşü geniş ölçüde gösterdiğini ve NFP verilerine göre ‘önde gelen’ bir değişken olarak kabul edildiğini düşünmektedir. Bununla birlikte, Nisan 2020 tarihli tarım dışı bordro verileri piyasa beklentilerini aştı.

ABD DOLAR – DXY ENDEKSİ FİYAT ŞEMASI: 1 DAKİKA ZAMAN ÇERÇEVESİ (08 MAYIS 2020 INTRADAY)

abd doları dxy endeksi fiyat grafiği tarım dışı bordrolar nisan 2020

DXY Endeksi ile ölçülen ABD Doları, gün içerisinde düz bir ticaret yapmak için ılımlı bir artış gösterdi . Dolar – Yen ile spot USD / JPY fiyat hareketini gözlemlerken ABD Doları gücü en fazla göze çarpıyor , çünkü NFP raporu kabloları geçtiği için 30 pip’den fazla yükseldi.

Nisan 2020 nfp raporuna göre altın fiyat grafiği yanıtı

Altın fiyatları, tarım dışı bordro verilerinin ardından marjinal bir şekilde düştü, ancak kıymetli metalin 1.705 $ civarında geçici destek bulduğu görülüyor.

Odaklanılan hisse senetlerine odaklanan ABD hisse senetleri, S&P 500 Endeks Vadeli İşlemleri’ne göre tarım dışı bordro verileri yayınlanmadan önce gece seansında kaydedilen kazançları geri vermeye başladı . Bununla birlikte, NFP raporundan bu yana, S & P 500 ticareti 2.900 fiyat seviyesinin üzerine çıktığında borsa yeniden ivme kazandı.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor. Bir siber güvenlik firması, bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.