Akıllı telefonlardaki 5 muhteşem yenilik!

512

Akıllı telefonlardaki 5 muhteşem yenilik!
aaa

Eğlence, eğitim, sağlık ve iş dünyası da içinde olmak üzere mobil uygulamalar birçok teknolojik yeniliğin gelişmesinde lider konumda.

Mobil uygulamalar, gelişmiş kamera teknolojileri, oyunlar, 4K video çekimleri derken, akıllı teknolojik ürünlerin özellikleri her geçen gün farklı sektörler için  yol gösterici durumuna geldi. Galerimizde akıllı cihazlara borçlu olduğumuz, yeni teknolojik gelişmeleri derledik.

ggg

Günümüzde, akıllı telefonlar için kullanılan parmak teknolojileri önceleri farklı alanlarda kullanılıyordu.

qqq

Bugüne geldiğimiz de ise parmak izi sensörleri ile birçok işi bir arada yapmak mümkün olabiliyor. Kişisel güvenliğimizi güvence altına alabilecek şekilde kullanabiliyoruz.

iiii

Şarj daha hızlı olabiliyorken, kablosuz şarj teknolojileri su ile şarj edecek duruma geldi.

akilli-telefonlardaki-5-devrimsel-yenilik4-001

Hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojileri

iiiiiiiiiii

Teknolojinin bu kadar ilerlemesi ile birlikte en önemli sorun haline gelen batarya oldu. Kullanıcılar cihazların ince ve daha uzun süre pil ömrünün uzatılmasını isterken, hepsi bir arada olmasa da saniyeler içinde şarj ve kablosuz şarj teknolojileri işleri baya kolaylaştırdı.

qqqqq

Günümüz teknolojisi, akıllı telefonları 1 saat içerisinde şarj edebiliyor. Ayrıca uygun aksesuarlar ile Qi standardında kablosuz istenilen her yerde şarj özelliğine sahip.

ıııııııııı

Yüksek çözünürlüklü ekran panelleri

ğğğğ

Ekran çözünürlüğü, inç büyüklüğü telefon için en önemli bileşenlerden biri. Cihazları kullanırken en çok ihtiyaç duyulan bu özellik mobil teknolojiler içinde en dikkat edilen konu.

gg

Her geçen gün gelişmeye devam eden mobil teknoloji çağında, bütün akıllı telefonlarda 4K ekran çözünürlüğü görmek mümkün. Tüm bunlara ek olarak parlaklık, IPS ve AMOLED gibi teknolojiler ile kaliteli ekran panellerine ulaşmak çok daha kolay.

hhhh

OIS ve ileri 4K kamera teknolojileri

ddd

Her gün gelişen mobil dünya da, Full HD video kayıtlarını tüm telefonlar 4K çözünürlüğünde video olarak kaydedebilirken, çekilen videoları oynatamayan bilgisayarlar bile kullanımda.

aaa

Tüm bunların yanında OIS (optik görüntü sabitleme) özelliği de artık son derece yaygın duruma gelirken, video kalitesini artırmak ihtiyaç halini aldı. OIS özelliği ile titreşimsiz videolar çekmek hiç de zor olmasa gerek.

zzz

Eğimli,  kıvrımlı hatta katlanabilen ekranlar

ee

Tüm bunların yanında kullanıcıları en fazla heyecanlandıran özellik kıvrımlı bükümlü ekranlar. Özellikle Samsung ve LG markaları tarafından ön planda tüketiciye sunulan bu özellikle ile bilinen ekran kavramı farklı bir boyut kazanıyor.

ff

Eğimli ve kıvrımlı telefonlarda eğimli kısım ana ekrandan ayrı çalışabilirken, masanın üzerinde duran mobil cihazın sadece eğimli kısmında saat ve bildirim görmek mümkün duruma geliyor.

support.gen.tr

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri