Ana Sayfa / Kripto Para / Alman Telekom Devi, Chainlink Node’u Yönetecek!

Alman Telekom Devi, Chainlink Node’u Yönetecek!

Alman Telekom Devi, Chainlink Node’u Yönetecek!

Almanya’nın önde gelen şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom, 200.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve 80 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Bu nedenle iştiraklerinden birinin kripto para birimiyle ödül vermesi ve merkezi olmayan veri feed’lerini sağlaması oldukça önemli bir durum. T-Systems’in duyurusunda bu düzenlemeye “genelleştirilmiş madencilik” deniliyor:

“T-SYSTEMS MMS, CHAİNLİNK AĞINA GERÇEK DÜNYA VERİLERİ SAĞLAYARAK ‘GENELLEŞTİRİLMİŞ MADENCİLİK’ OLARAK ADLANDIRILAN ‘DİJİTAL VARLIKLARLA ÖDEME ALIRKEN BLOCKCHAİN AĞINA BT HİZMETİ SUNMA’ İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR. DEFİ’DA KİLİTLENMİŞ ÖNEMLİ BİR DEĞER OLDUĞUNDAN, BU TÜR BT HİZMETLERİ GENEL ETHEREUM EKOSİSTEMİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAKTADIR.”

T-Systems, büyük ve orta ölçekli şirketlerin dijital dönüşümleri alanında faaliyet gösteriyor. Şirket 2.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve 2019’da 176 milyon euro’luk cirosu olduğunu bildirmişti.

Telekomünikasyon sektöründe blockchain kullanım durumları keşfediliyor

T-Systems MMS analisti Gleb Dudka, şirketin kamu ağı altyapısını desteklemekten sorumlu olduğuna inandığını söyledi:

“Bir Telekom şirketi olarak kamuya açık bir blockchain ağ altyapısı sağlayıcısı olmayı görev olarak üstlendiğimizi bile söyleyebilirsiniz.”

Başlangıçta T-Systems sadece bir node operatörü olarak görünse de Dudka’ya göre, blockchain teknolojisinin telekomünikasyon için kullanım durumları da dikkate alınıyor.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

1,4 Milyar TL’lik Bitcoin (BTC) Transferi Gündem Oldu

1,4 Milyar TL’lik Bitcoin (BTC) Transferi Gündem Oldu Bitcoin (BTC) ağında tarihi işlemlerden biri gerçekleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.