Ana Sayfa / PC Oyunları / Apple ve Google Rainbox oyununun kopyasına dava açtı

Apple ve Google Rainbox oyununun kopyasına dava açtı

Apple ve Google Rainbox oyununun kopyasına dava açtı.

Ubisoft, en popüler oyunlarından Rainbow Six: Siege’nin “yakın bir karbon kopyası” olduğunu söyleyen bir Çin mobil oyunu üzerinden Apple ve Google’a dava açıyor. Alan F2, oyunun “hemen hemen her yönünü yakından çoğaltmak için tasarlanmıştır”, 43 sayfalık bir belgede ekran görüntüleri ile tamamlandığını iddia ediyor.

Ayrıca geliştirici, Çin teknoloji dev Alibaba ait Ejoy dava açıyor. Belge, karakterler, oyun modları, oyun haritaları, animasyonlar ve hatta kullanıcı arayüzü kopyalandığını iddia ediyor. Ubisoft, “AF2’nin neredeyse her yönü, operatör seçim ekranından son puanlama ekranına ve aradaki her şeye R6S’den kopyalanıyor” diyor.

“Aslında, oyunlar o kadar benzer ki, her iki oyunu da izleyen ve oynayan sıradan bir gözlemci aralarında ayrım yapamaz.”

Mahkeme belgesinin vurgulanan bir bölümü pazarlama materyallerinin bile kopyalandığı iddiasını göstermektedir

Ubisoft, Alan F2’nin bir milyondan fazla kez indirildiğini ve oyun içi satın alımlarda “on binlerce dolar” kazandığını tahmin ediyor. Hem Apple hem de Google ile ilgili sorunu ortaya çıkardığını ve her ikisinin de ilgili uygulama mağazalarında satışları azalttığını söylüyor.

Ubisoft, mahkeme dosyasında “Ancak ihlali durdurmak veya azaltmak için herhangi bir önlem almak yerine … Google ve Apple bunun yerine gelir paylarını AF2’den almanın ve yasadışı dağıtımlarına devam etmenin daha karlı olacağına karar verdi.” Mahkemeye yaptığı başvurularda, 2015 yılında yayınlanan Rainbow Six: Siege’nin, her gün üç milyon oyuncuyla “Ubisoft’un en değerli oyun mülkleri arasında” olduğu belirtiliyor.

Oyun serisi aynı adı taşıyan bir Tom Clancy romanına dayanmaktadır. Ubisoft, Kaliforniya Merkez Bölge Mahkemesinde telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili bir jüri davası arıyor. Apple dava hakkında yorum yapmayı reddetti. Google ve uygulama geliştiricisi yorum isteklerini hemen iade etmedi.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Amazon, Facebook ve Apple kilitleniyor

Amazon, Facebook ve Apple kilitleniyor Koronavirüs krizi dünya çapında yaygın ekonomik ayaklanmaya neden olabilir, ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir