Ana Sayfa / Kripto Para / Dev Bitcoin Borsasında Listelenen Altcoin İvme Kazandı!
Dev Bitcoin borsası OKEx yeni bir altcoin listeledi.

Dev Bitcoin Borsasında Listelenen Altcoin İvme Kazandı!

Dev Bitcoin Borsasında Listelenen Altcoin İvme Kazandı!

Dev Bitcoin borsası OKEx yeni bir altcoin listeledi. Sentetik varlıkların ticareti için türev bir likidite protokolü olan Synthetix’in SNX token’ı OKEx’te listelendi. SNX token depozitlerinin yanı sıra BTC ve USDT pariteleriyle spot ticareti 24 Temmuz’da başladı ve aynı tarihte token çekimleri etkinleştirildi.

Synthetix Network Token (SNX), dev Bitcoin borsasında listelenmesinin ardından yükselişe geçti ve CoinMarketCap verilerine göre yazım sırasında %8.43’lük bir artış ile 3.23 dolardan işlem görüyor.

2018’de başlatılan Synthetix protokolü; kripto para birimleri, hisse senetleri, forex, değerli metaller vb. gibi gerçek dünyanın finansal araçların blockchain üzerinden, sentetik varlıklar olarak alım satımını sağlıyor. Her bir sentetik varlıkla ilişkili olan token’lar, bu işlemleri mümkün kılmak için harici varlıkların fiyatını izliyor. Synthetix’teki kullanıcılar da bu varlıkları akıllı telefonlar üzerinden herhangi bir para birimi gibi gönderebiliyor ve alabiliyor.

Platformunda SNX desteğini genişleterek OKEx, DeFi (merkezi olmayan finans) alanındaki birincil etken olma vizyonunu gerçekleştirme konusunda önemli bir katkıda bulunduğuna inanıyor. Synthetix, değerinin 456 milyon dolar olduğu tahmin edilen kilitli pozisyonlar açısından Ethereum’daki en büyük DeFi uygulamalarından biridir. Synthetix’teki mevcut Synth’ler kripto, fiat, emtialar ve ters endeksleri içerir.

OKEx CEO’su Jay Hao, listeleme konusunda şu ifadeleri kullandı: “OKEx, DeFi’ın kripto para birimi alanında en büyük potansiyele sahip olduğuna inanıyor. 2020’de Synthetic gibi çok sayıda yüksek kaliteli DeFi uygulaması gördüğümüze sevindik; uzun zamandır DeFi’ın gelişimine dikkat ediyor ve destekliyoruz. Ayrıca, kullanıcılarımız için pasif gelir sağlayan C2C Loan’ımız ve gelişen bir DeFi altyapısını desteklemek için kullanılacak OKChain gibi ürünlerle bu alanda kendi etkinliğimizi genişletiyoruz.”

Yakın zamanda OKEx, OKChain’in C2C Loan ürünündeki yerel token’ı OKB için duyurdu. Kullanıcılar artık esnek, düşük faizli krediler almak için OKB’yi BTC ve ETH ile birlikte teminat olarak yatırabiliyorlar.

Listeleme, altcoin için olumlu bir hamle

OKEx’e SNX eklenmesi, saygın bir DeFi çözümü olarak Synthetix’e de yarar sağlar, çünkü yalnızca gerçek dünya uygulamaları olan orijinal projelerden alınan token’lar platformlar tarafından listelenir. Hao, “Herhangi bir yeni altcoin ‘i listelerken projenin uygunluğunu, arkasındaki ekibi ve diğer geleneksel bakış açılarını dikkate almamızın yanı sıra; projenin faydası ve kullanıcı beklentileri de önem taşıyor. SNX, tüm bu koşulları sağlıyor ve OKEx, bunun gibi popüler projeleri desteklemekten mutluluk duyuyor,” dedi.

DeFi sektörü, hem kripto hem de geleneksel pazarlardaki yatırımcı ve traderlardan büyük ilgi gördü. Birçok DeFi projesinin token’ı, yeni özellikler geliştirmeye ve yeniliklerini sürdürmeye devam ettikleri için son zamanlarda yüksek kazançlar kaydetti. DeFi ile geleneksel CeFi (merkezi finans) projeleri arasındaki işbirliği de sektörün genel büyümesine katkıda bulundu.

DeFi alanına olumlu bakan Jay Hao, “OKEx, DeFi alanının daha yeni başladığına inanıyor. Gelecekte DeFi, insanların finansal hizmetlere olan talebini büyük ölçüde karşılayacak ve geleneksel sisteme mükemmel bir destekçi olacak, daha yenilikçi ürünler ortaya çıkaracaktır.

Yeni DeFi projelerinin ve ilgili ürünlerin sürekli olarak listelenmesi, OKEx’in gelişen alanda lider olmasını sağladı.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

1,4 Milyar TL’lik Bitcoin (BTC) Transferi Gündem Oldu

1,4 Milyar TL’lik Bitcoin (BTC) Transferi Gündem Oldu Bitcoin (BTC) ağında tarihi işlemlerden biri gerçekleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.