Ana Sayfa / Gündem / Ekonomi Nasıl Toparlanacak? İşte İki Milyarder Elon Musk ve Mark Cuban’ın Önerileri
İki iş adamı Twitter ve diğer platformlarda inanılmaz derecede etkili. Görüşleri borsaya şekil veriyor. Kanıtlar, Bitcoin’in hala borsayı izlediğini gösteriyor.

Ekonomi Nasıl Toparlanacak? İşte İki Milyarder Elon Musk ve Mark Cuban’ın Önerileri

Ekonomi Nasıl Toparlanacak? İşte İki Milyarder Elon Musk ve Mark Cuban’ın Önerileri.

İki iş adamı Twitter ve diğer platformlarda inanılmaz derecede etkili. Görüşleri borsaya şekil veriyor. Kanıtlar, Bitcoin’in hala borsayı izlediğini gösteriyor. Milyarderler Elon Musk ve Mark Cuban attıkları tweetleriyle yatırımcıların milyarlarca dolar kazanmasına veya kaybetmesine imkan sağlayan işadamları. SFOX’un yakın tarihli bir piyasa raporuna göre, yarılanmasına sadece iki gün kalan Bitcoin’in para politikası sağlam olarak belirlenmişken, fiyatı hala borsayı takip ediyor.

Bu nedenle Bitcoin yatırımcılarının  ABD ekonomisinin corona virüsü pandemisinden nasıl kurtarılacağı konusunda yapılan tartışmalara ve çıkan kararlara dikkat etmeleri gerekiyor. Musk ve Cuban, görüşleri Twitter’da 40 milyon kişiye ulaşan açık sözlü iki önemli isim. İkisi de ekonomiyi etkilemek için etkili ve kişisel görüşlere sahip.  Bu özellikler onları dikkate almayı değerli kılıyor. ABD ekonomisinde bundan sonra olacaklar, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını belirleyebilir.

Musk, Ekonominin Yeniden Açılması İçin Bastırıyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk, korona virüsü nedeniyle alınan sokağa çıkma yasaklarının ve işe gitmeme kararlarının pervasız, saçma ve sivil özgürlüğe tecavüz olduğunu düşünüyor. Musk, Twitter’ı, bilim adamlarının tartışmalarıyla gündemden düşmeyen ve giderek etkisini hissettiren pandeminin önemini küçümsemek için kullandı. Mart ayında, sonuçsuz kanıtlara dayanan iki Bitcoin hayranı tarafından bir araya getirilen bir makaleye atıfta bulunarak bir koronavirüs tedavisine vurgu yaptı.

Perşembe günü yayınlanan podcaster Joe Rogan ile yapılan son röportajda Musk şunları söyledi: “Herkese çek gönderme yaklaşımı ile her şeyin yoluna gireceği düşüncesi doğru değil. Bazı insanlar, ekonominin bol miktarda paraya sahip olduğu şeklinde saçma bir görüşe sahip.”

Röportajda Musk bariz olana dikkat çekti: “Eğer bir şey yapmazsan, bir şey elde edemezsiniz. Bu ABD’nin gayri safi yurtiçi hasılasını azaltacak; 2020’nin ilk çeyreğinde ABD GSYİH’si % 4,8 düştü. Sadece parayla bir şeyleri düzeltemez ve çözüme kavuşturamazsınız.” Elon Musk kilitlenmenin sona ermesi için bastırıyor ve çalışanlarının işe geri dönmesini istiyor. Yerel yetkililer yeniden açılmasını engelledikten sonra fabrikasını Kaliforniya dışına Texas/Nevada’ya taşımakla bile tehdit etti.

Mark Cuban Farklı Düşünüyor

Dallas Mavericks’in sahibi ve popüler TV şovu Shark Tank’taki yatırımcılardan biri olan Mark Cuban, kilitlenme ile daha fazla ilgileniyor ve işleri yavaşlatmak istiyor.

Bugün yayınlanan Forbes ile yaptığı röportajda Cuban, bazı devletlerin normale çok hızlı geri döndüğünü söyledi. İnsanların salgının ortasında ekonomiyi sürdürülebilir şekilde uzatmanın yollarını düşünmelerini istiyor.

“Online alışveriş için teslim alma ve teslimat işlerinin yapıldığını biliyoruz. Yemek için çalışıyorlar. Diğer ürünler için çalışıyorlar. Bu işletmeler için işe yarayanları tüm işletmelere yaymalıyız. Bu ilk adım olmalı.”

Ekonomiyi gerçekten canlandırmanın en iyi yolunun tüketici talebi yaratmak olduğunu düşünen Cuban’ın  bir fikri de bulunuyor: “Milyonlarca insanı, anonim bir izleme, takip ve test programı ve arkasında gerekli olan veri toplama ve analiz programıyla birlikte federal düzeyde bir iş programı aracılığıyla çalışmaya geri koymak. Bu, milyonları işe geri döndürür ve çok ihtiyaç duyulan güven ve talebi sağlar. ”

Hem Musk hem de Cuban ekonominin nasıl kurtarılacağı konusunda tamamen farklı görüşlere sahip. Ancak fikirleri popüler hale gelirse, ABD ekonomisini etkilemenin bir yolunu bulabilirler. Küresel pazarlar Mart ortasında çöküşe geçtiğinde, Bitcoin’in fiyatı neredeyse yarı yarıya düştü. Bu hafta tamamen eski seviyelerine geri döndü. ABD hükümetinin bir sonraki hamlesi, milyarder ağır topların dediği gibi olursa, Bitcoin’in kaderine yön verebilir.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Rekabet Kurumu tarafından soruşturma altında sahte çevrimiçi incelemeler

Rekabet Kurumu tarafından soruşturma altında sahte çevrimiçi incelemeler. İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA) birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir