Ana Sayfa / Sosyal Medya / Facebook Canlı Yayın Akış Platformu için Güncellemeler Yapıyor
Geçtiğimiz Ekim ayında Facebook , çoklu görüntü yüklemeleri için önceden ayarlanmış görüntü

Facebook Canlı Yayın Akış Platformu için Güncellemeler Yapıyor

Facebook Canlı Yayın Akış Platformu için Güncellemeler Yapıyor.

Bu, Facebook Live akışlarınızı canlandırmanıza yardımcı olabilir.Mart ayında Facebook , masaüstü yayınları için Canlı Yapımcı platformunda yayınlanacak grafik bindirmeler ve öne çıkan yorumlar da dahil olmak üzere bir dizi güncelleme olduğunu duyurdu .

Facebook Live yapımcısı

Ve henüz bu hafta tüm kullanıcılar için mevcut olmasalar da, Facebook daha fazla yaratıcıya seçenekleri sunarken, Facebook pazarlama uzmanı Mari Smith bu yeni araçları ( Matt Navarra aracılığıyla ) yeni görüntülerle paylaşıyor .

Facebook Canlı Yapımcı

Burada görebileceğiniz gibi, bazı kullanıcılar artık Canlı Yapımcı’da akışınıza farklı türlerde grafik bindirmeleri eklemenizi sağlayan özel bir ‘Grafikler’ sekmesi görüyor.

Çeşitli seçenekler arasında:

  • Yayının alt kısmında kayan bir haber şeridi ekleyebilirsiniz
  • Akışın üst kısmında görüntüleyici yorumlarını vurgulayabilirsiniz
  • Anketler çalıştırabilir ve görüntüleyici sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz

Seçenekler, Facebook Live akışlarınıza ekstra bir profesyonellik düzeyi ekleyebilir ve artık COVID-19 kilitlenmelerinde artık daha fazla canlı akış içeriği oluşturup tüketen kişilerle, canlı akış becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir zaman olabilir. kitle katılımını en üst düzeye çıkarmak için.Buna ek olarak, Facebook canlı akışlarınız için yeni bir ‘Özellik Bağlantısı’ seçeneği de ekliyor:

Facebook Canlı Yapımcı

Bu, yayın yaparken CTA’nızı akılda tutarak, akışınızdan doğrudan trafik çekmek için başka bir yol sağlayabilir.

Bunlar, belirtildiği gibi mükemmel bir zamanda gelen bazı kullanışlı, yardımcı araçlardır. Facebook, Facebook Live akışlarının görüntülemesinin  Ocak ayından bu yana % 50 arttığını ve canlı videoların genellikle  normal video yüklemelerinden çok daha yüksek katılım düzeyleri gördüğünü bildirdi .Yine, tüm kullanıcılar bu yeni Canlı Yapımcı özelliklerine henüz erişemeyecek, ancak Facebook onları daha fazla kullanıcıya sunacak – bu yüzden henüz görmüyorsanız, yakında olacaksınız.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak Video araçlarıyla bağlanmak isteyen daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir