Ana Sayfa / Gündem / Facebook ‘geçersiz’ George Floyd gruplarını kaldırıyor
Facebook, "gerçek olmayan davranışlar" sergilediği için George Floyd grupları için bir dizi Adaleti kaldırdı.

Facebook ‘geçersiz’ George Floyd gruplarını kaldırıyor

Facebook ‘geçersiz’ George Floyd gruplarını kaldırıyor.

Facebook, “gerçek olmayan davranışlar” sergilediği için George Floyd grupları için bir dizi Adaleti kaldırdı.BBC News, bazı şüpheli grupların polis tarafından gözaltında öldürülen zenci için adalet çağrısında bulunduklarını vurguladı.Görünüşe göre Vietnam veya Bangladeş merkezli hesaplar tarafından yönetilen bazıları yanıltıcı görüntüler yayınlamıştı.Ve diğerleri daha önce koronavirüs, 5G komploları ve ABD Başkanı Donald Trump’ı desteklemeye odaklanmıştı.Bir Facebook sözcüsü “politikalarımızı ihlal ettiği için büyük çoğunluğunu kaldırdığını” söyledi.

Facebook grupları

Stoklama gerilimleri

25 Mayıs’ta Bay Floyd’un ölümünün tetiklediği protestoların ardından, Black Lives Matter hareketini destekleyen Facebook gruplarına üyelikte artış oldu.Ancak bazıları için yöneticilerinin güdülerinin ne olduğu belli değil.Bazı durumlarda, takipçileri ve / veya gerilimi kazanmak için hareketten faydalanıyor olabilirler.ABD dışındaki profillerden bazıları Facebook müdahale etmeden önce sık sık iltihaplı görüntüler ve videolar yayınlamıştı.Bir grubun, George Floyd için Adalet, yaklaşık 2.000 üyeye sahipti.Mart ayında kurulan, başlangıçta koronavirüse odaklandı, ancak daha sonra o ay, Black Lives Matter’e dönmeden önce ABD başkanına sempatik hikayeler içeren “ABD son dakika haberlerine” geçti.

Son enkarnasyonunda, Vietnam’da olduğu gibi tanımlanan iki yönetici, mevcut protestolardan önce vurulan polis arabalarının görüntüleri de dahil olmak üzere protestocuları eleştiren yayınları defalarca paylaşmıştı.

Başka bir grup olan George Floyd için Adalet & Son Güncellemeler, Bangladeş’te bulunduğunu iddia eden bir profil tarafından yönetildi.

Yöneticinin profil fotoğraflarının tümü diğer web sitelerinden kopyalandı ve ünlülerin ve hayvanların resimlerini içeriyordu.

Ve hem polisleri hem de protestocuları destekleyen çelişkili görevlerde son derece duygusal bir dil kullandı.

Diğerleri dahil:

  • adını Donald Trump’ın 2020 Kazanan Ekibi’nden George Floyd ve İsyanları Durdurmak İçin Adalete dönüştüren bir grup
  • Paranormal aktivite adı verilen bir grup George Floyd’un Ölümü – Minneapolis’i yeniden adlandırdı

Black Lives Matter grupları ilk defa kaçırıldı.

ABD’nin 2016 cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında dış müdahaleye yönelik soruşturmalar Rusya’yı hareketten yararlanan bir yanlış bilgilendirme kampanyasının arkasında olmakla suçladı .

Ancak, Moskova’nın bu kez yer aldığını gösteren hiçbir kanıt sunulmamıştır.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor. Bir siber güvenlik firması, bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir