Ana Sayfa / Sosyal Medya / Facebook, Google ve Apple Dünya Emoji Günü için Yeni Emoji Güncellemelerini Duyurdu
Sosyal Medya Haberleri

Facebook, Google ve Apple Dünya Emoji Günü için Yeni Emoji Güncellemelerini Duyurdu

Facebook, Google ve Apple Dünya Emoji Günü için Yeni Emoji Güncellemelerini Duyurdu.

Devam eden COVID-19 salgını, 2020’deki etkinlik günleri için coşkuyu azaltmış olsa da, bugün, insanların iletişim kurma biçiminin önemli bir parçası haline gelen küçük, karikatürize karakterleri kutlamayı amaçlayan Dünya Emoji Günü.

Gerçekten de, araştırmaya göre , insanların yaklaşık % 92’si  mesajlaşmalarında emojileri kullandı ve / veya düzenli olarak kullandı. Bir zamanlar gülen yüzleri ve benzerlerini eklemek için karşı çıkan birçok kişi şimdi yardımcı programı görüyor ve bu da Facebook , Twitter ve LinkedIn gibi platformların hepsinin yayınlarda Tepkiler şeklinde hızlı emoji yanıtları vermesine yol açıyor kullanıcılarının daha küçük mobil klavyelerle hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmalarını kolaylaştırır.

Bu göz önüne alındığında, beğenip beğenmediğinize göre, emojiler önemlidir. 2020 Dünya Emoji Günü olarak işaretlenen Facebook, Google ve Apple, emoji seçenekleriyle ilgili yeni bilgiler yayınladı.

İlk olarak, Facebook Messenger’daki varsayılan emoji paketini yeni animasyonlarla yükseltti.

Yükseltilmiş animasyonlar oldukça kaygan görünüyor. Facebook, Reaksiyonları ve diğer emoji setleri için çeşitli animasyonlar denedi ve bu bir sonraki seviyeye benziyor. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, yakın zamanda Facebook’un mesajlaşma platformlarını entegre etme planının bir parçası olarak sohbetler içinde animasyonlu çıkartmalar başlattı .

Google’da arama devi, bu sonbaharda Android’e gelen yeni bir dizi daha çeşitli emoji karakteri sergiledi .

Google emojileri

Google ayrıca  Android 11’in piyasaya sürülmesiyle sunulacak yeni emoji karakterlerinin bir önizlemesini paylaştı .

Google emojisi

Google tarafından açıklandığı gibi :

” Kutlamak için uzun davulda piñata ya da patlama var. Aşk çok gerçek, çok ham olduğunda anatomik bir kalp gönderin. Ya da belki de süper sevimli bir bizon, istekli bir kunduz gibi yeni hayvanlardan biriyle özdeşleşeceksiniz. veya biraz sevgiye ihtiyacı olan bir kutup ayısı. Tamale (nom nom), susamış olduğunuzdan emin bir boba çayı (“siyah süt çayı, boba, yüzde 30 şeker lütfen”) ve hatta “sıcak içecek” emojisini (☕) hissedenler için bir çaydanlık yeterince “çay saati” değildi. ”

Anatomik kalp biraz gereksiz görünüyor. Ama belki bu sadece benim.

Google ayrıca Android cihazları için kullanıcıların mesajlarına emoji karakterleri eklemesini kolaylaştıracak yeni bir emoji çubuğu eklemek istiyor.

Google emoji çubuğu

“Büyüyen bir emoji seçeneği seti ve sığınak sırasında emoji kullanımında% 40’ın üzerinde bir artışla, sadece doğru olanı hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmeniz ve gönderebilmeniz önemlidir. Bunu yapmak için yayıyoruz  Bugün Gboard beta’ya ve önümüzdeki aylarda tüm Gboard Android kullanıcılarına hızlı erişim emoji çubuğu.Yakında arkadaşınızın size ne kadar dilediğinizi bilmesini istediğinizde, sadece bir tane değil beş kırmızı kalp gönderebileceksiniz. onlar için orada olabilir. “

Yani, aslında, Google’ın Reaksiyonlara yanıtıdır, ancak kullanıcılar herhangi bir uygulamaya yazarken evrensel olarak kullanılabilir olacaktır.

Ayrıca yeni emoji treninde Apple, iOS’a eklenecek olan yaklaşan emojilerin bir önizlemesini paylaştı .

Elma emojileri

Bunların Google’ın Android setiyle aynı olduğunu ve yalnızca farklı sürümlerin olduğunu göreceksiniz. Herhangi bir yeni emoji karakterler tarafından onaylanması gerekiyor olmasıdır Unicode Consortium , ifadeler standartları ve kuralları koruyan bir sivil toplum kuruluşunun. Yeni bir emoji eklendiğinde, UC aracılığıyla gelir ve daha sonra cihazınızda gördüğünüz karakterlere çevrilir.

Bu, mesajların aygıtlar arasında, örneğin ilgili işletim sistemlerine yerleştirilmiş her görüntü için referans kodu ile gönderilmesini sağlar. Sadece biraz farklı görünüyorlar. 

Gereğince Mac Dedikodular , s içerecektir yeni güncellemeler yine ‘anatomik kalp ve akciğerleri parmaklarını, yeni hayvanlar inçlik ve. Dürüst olmak gerekirse, insanların neden bunu isteyeceğini anlamıyorum, ancak açıkça bir kullanım durumu var.

Buna ek olarak Apple, iOS 14’teki Memoji karakterlerine yeni şapkalar seçenekleri ekledi .

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak Video araçlarıyla bağlanmak isteyen daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir