Ana Sayfa / Gündem / Fujitsu sürekli evden çalışma planını açıkladı
Teknoloji firması Fujitsu, koronavirüs pandemisinin "yeni normaline" uyum sağlayarak Japonya'daki ofis alanını yarıya indireceğini söyledi.

Fujitsu sürekli evden çalışma planını açıkladı

Fujitsu sürekli evden çalışma planını açıkladı.

Teknoloji firması Fujitsu, koronavirüs pandemisinin “yeni normaline” uyum sağlayarak Japonya’daki ofis alanını yarıya indireceğini söyledi.İş Hayatı Değişimi” programının ülkedeki 80.000 çalışanına benzeri görülmemiş bir esneklik sağlayacağını söylüyor.

Personel esnek saatler çalışabilecek ve evden çalışmak mümkün olan her yerde standart olacaktır.Duyuru, sosyal medya platformu Twitter tarafından Mayıs ayında benzer bir hamle sonrasında geldi.Fujitsu o “o sözler yeniliği artırmak ve müşterilerine ve topluma yeni değerler teslim edecek çalışanlar için daha güçlendirici, üretken ve yaratıcı bir deneyim çalışma yeni bir yol tanıtacak” dedi.

Plan kapsamında çalışanlar, “zamanlarını işlerinin, iş rollerinin ve yaşam tarzının içeriğine göre esnek bir şekilde kullanmalarını sağlayan bir çalışma tarzı elde etmek için öncelikle uzaktan temelde çalışmaya başlayacaklar”.

Şirket ayrıca, programın personelin evden, büyük bir kurumsal merkezden veya bir uydu ofisinden nerede çalışacaklarını seçmelerine izin vereceğini söyledi.Fujitsu, çalışanlarına sunulan artan özerkliğin ekiplerin performansını artırmaya ve verimliliği artırmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Stony Brook Üniversitesi Gazetecilik Okulu’ndaki Marshall Yenilikçi Misafir Dijital Yenilik Profesörü Sree Sreenivasan, duyurunun, pandeminin çoğumuzun çalışma şekli üzerindeki uzun vadeli etkisinin altını çizdiğini söyledi.

Bu, ofisler ve işin geleceği hakkında bildiğimiz her şeyin yükselmekte olduğunu gösteren başka bir işaret. Binlerce işveren ve milyonlarca çalışan, yeni normalin artılarını ve eksilerini öğreniyor.”Eksilerini en iyi şekilde birleştirebilirlerse (daha az işe gidip gelme, daha fazla üretkenlik, daha az masraf, vb.) eski yaşam tarzını tercih eden binlerce sinir bozucu “diye ekledi.

Mayıs ayında Twitter, şirket koronavirüs pandemisinden sonra geleceğe bakmasını isterlerse, evden “sonsuza kadar” çalışabileceklerini söyledi.Sosyal medya platformu şunları söyledi: “Son birkaç ay bu işi yapabileceğimizi kanıtladı. Eğer çalışanlarımız evden çalışmalarını sağlayan bir rol ve durumdaysa ve bunu sonsuza dek yapmaya devam etmek istiyorlarsa, olmak.”O ayın başlarında Google ve Facebook, çalışanlarının yıl sonuna kadar evden çalışabileceklerini söyledi.Google aslında çalışmalarını 1 Haziran’a kadar ev politikasından koruyacağını, ancak yedi ay daha uzatacağını söyledi.Duyurusu, sosyal medya devi Facebook’un benzer bir hamlesiyle çakıştı.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Amazon, Facebook ve Apple kilitleniyor

Amazon, Facebook ve Apple kilitleniyor Koronavirüs krizi dünya çapında yaygın ekonomik ayaklanmaya neden olabilir, ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.