Google News Kaydı Nasıl yapılır

445

İlk önce her kese selamlar. Bir çok sitede arkadaşlar bu konu hakkında birşeyler paylaşmışlar. Benim de paylaşmam kötü olmaz dedim 🙂 Sözü fazla uzatmadan direk konuya giriyim en iyisi 🙂

google news kaydı nasıl yapılır

Öncelikle Google News, google dayının bir servisi ve bu servis sitenizden haberlerinizi alarak kendi haber bölümünde yayınlıyor ve buna bağlı olarak sitenizin hiti bazen 10,000 leri hatta 100,000 leri bile bulabiliyor.

Yani haber siteleri için çok önemli bir servis ve mutlak süretle baş vurulması gerekiyor. Peki etkili bir google news başvurusu nasıl olmalı ona inceleyelim.

Sitenin Google News için Uygun hale getirilmesi!

Öncelikle bu servisin editörleri sitenizi inceledikleri için aşağıda belirteceğim hususların eksiğinin olmaması, üstüne daha fazlasını eklenmesi gerekcesiyle başlıyorum.

Sitenize Künye bölümü oluşturun ve şunları ekleyin;

İmtiyaz Sahibi / Grantee
Site sahibinin adı yazılır + mail
Genel Yayın Yönetmeni /  Editor in Chief
Farklı bir isim + mail
Editörler / Editors
3 kişiden az olmamak şartıyla farklı isimler ve mail
Gece Vardiyası Editörü / Night Shift Editor
1 kişiden az olmamak şartıyla farklı isim ve mail
Hukuk Danışmanı / jurisconsult
herhangi bir avukat – mail yazmayın
Mali Müşavir / financial advisor
bir müşavir ve – mail yazmayın
Reklam /  Advertise
Reklam sorumlusu olarak birisini belirtin ve mailini kesinlikle yazın
Adres
E-Mail
YAZILIM ve SİSTEM YÖNETİMİ
Kullandığını scriptin lisanslı olduğunu kanıtlayacak firmanın adını yazın örneğin wordpress 3,1 altyapası ile Technolup.com teması gibi.
Ve Aşağıdaki yazıyı künye sayfanızın en altına yazınız.

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
Technolup.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.

Künye sayfamızı böyle oluşturduktan sonra;

İletişim Sayfamızı yapıyoruz. Bu sayfada adres ve kullanıcıların bize ulaşması için bir formmail yeterli.

Ve son olarak

Privacy Policy

© Copyrigth 2017 technolup.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları technolup.com’a aittir. technolup.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar technolup.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www. technolup .com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. technolup .com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the siteniz .com. However, sometimes the siteniz .com uses third parties to process your information. siteniz .com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the siteniz .com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the siteniz .com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the siteniz .com and its services. When you use siteniz .com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the siteniz .com cookies section of our full Privacy Policy.

 

Yukardaki metni kendinize uygun hale getirerek sayfa işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bunların yanında sitemizin urllerini seolaştırmanızda en büyük şartlardan birisi bunu nasıl yapacağınızı seflink yapımı adlı makalemizde okuyabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra sıra google dayıya bildirmeye geldi. Linki paylaşıp geri kalan kısmı resimli olarak anlatacağım.

Google news kayıt işlemini biraz daha görselleştirdi. Bu yüzden normalde başvuru yaptığımız ekranın yerine yeni ekran üzerinden kayıt yapılıyor. Bende sizin işiniz görülsün diye kayıt işlemini editliyorum. :)

1.  Adım sık sık aratdığınız url şu şekilde https://partnerdash.google.com/partnerdash/bu adrese giriyoruz ve karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor!.

google haberler resim 1

İlk olarak News’e tıklıyoruz :)

2. Adımda ise en büyük değişiklik göze çarpıyor. Eskiden başvuru yapacağınız sitenin  webmaster toolsunuzda kayıtlı olmasına gerek yoktu. Yeni günceleme ile KAYIT YAPACAĞINIZ SİTE MUTLAKA WEBMASTER TOOLS’UNUZ DA DOĞRULANMIŞ BİR ŞEKİLDE OLMALI.

Başa dönecek olursak aşağıdaki gibi bir ekran açılacak ve Google News’e  kayıt ettirmek istediğiniz sitenin yanındaki ” Google Haberler’e ekleme isteğinde bulunun ” sekmesine tıklıyoruz

google news kaydı

3. Adım Kayıt yapacağımız siteyi seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak, yapılması gerekenleri ekran üzerinden anlatacağım.

google haberler kayıt

Sitemiz hakkında kısa bilgi yazıyoruz. Bu bilgiyi yazarken kaç yılında kurulduğunu nerede kurulduğunu. Presnsiplerinizi, yayın stratejinizi özellikle bağımsız ve etik haber ürettiğinizden yazın. Sitenizin günlük hit sayısını, yazıp ülkeniz ve milletiniz için en doğru haberi en hızlı şekilde vereceğinizden bildirin. Bütün bunlar ingilizce olmak zorunda değil. Ya translate kullanıyorlar yada türkçe bilen biri var bundan eminim

google kayıt nasıl yapılır

İletişim bölümünde verdiğiniz bilgilerle burada verdiğiniz bilgilerin %100 doğru olmasına mutlaka özen gösterin!.

Bu bölümde sitenizin içeriği hakkında bilgi verin. Hiciv yapıyorsanız, hicivi işaretleyin. İçeriklerinizi kullanıcılarınız giriyorsa ilgili seçeneği ama burada en önemli olan şey ücretli aboneliğim var seçeneğini onu kesinlikle işaretleyin ve mutlaka böyle bir aboneliğiniz olsun!.

Bu bölümde sitemizin katagorilerini doğru bir şekilde girmek gerekir. Resimde olduğu gibi, spor katagorisinin url’ini yazdıktan sonra etiketler kısmından ilgili katagoriyi seçiyoruz.+ Daha fazla bölüm ekle diyerek bütün katagorilerinizi ekleyin. Buraya eklemediğiniz katagoriler, news kaydınız onaylansa bile bu katagorileri eklemediğiniz için gözükmeyecektir.

ve kutucuğu işaretleyerek gönder diyoruz. Kaydımız tamamlanmış oluyor. Hayırlı olması dileyile.

Bizimle paylaşmak istediğiniz bilgileri yorum kısmına yaza bilirsiniz!

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri