İstanbul dijital dünya’da rekor kırdı!

2.253

İstanbul dijital dünya’da rekor kırdı İstanbul dijital dünyada marka olma yolunda!
Yüzyıllardır birçok imparatorluğa başkentlik yapmış, dünyanın en eski şehirlerinden olan İstanbul,  dijital dünyaya hızlı ve rekor bir giriş yaptı. “.istanbul” uzantılı internet adresleri ile genel kayıta açıldı. “.ist ve “.istanbul alan adı uzantılarında rekor kırılarak, 10 Mayıs tarihinden bu yana 20 günde 20 bin kayıt yapıldı.

uuu

Genel kayıta açılan Türkiye’nin tek milli alan adı uzantısı Nokta İstanbul’da yaşanan rekor ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, “İlk gelen alır” kuralına göre yapılan satışlarda “.ist” ve “.istanbul” alan adı uzantılarına beklenen daha yoğun talep ile karşılaşıldı. 10 Mayıs tarihinde satışların başlamasıyla “.ist” ve “.istanbul” alan adı uzantılarına 20 günde 20 bin kayıt yaptırıldı.

üüü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ Genel Müdürü Bekir Kaplan, halkın gösterdiği “.ist” ve “.istanbul” alan adı uzantılarına yoğun ilgiden çok memnuniyetlerini belirtirken “Dijital dünyada İstanbul alan adı uzantılarının gücüne inanarak böyle bir projeye başladık. Şimdi sevinerek görüyoruz ki halkımız da İstanbul adının internetteki gücüne inanıyor. İstanbul alan adı uzantılarına talepler çok yoğun.” ifadelerine yer verdi.

Yaşanan yoğun talebin ardından Nokta İstanbul’da, 29 Mayıs İstanbul’un fethinin 563. yıl dönümü dolayısıyla yeni bir kampanya başlatıldı. “.istanbul” ve “.ist” uzantılarından alana bir de bedava verilmesi yönünde kampanya düzenlendi. Bu akşam 00:00’da başlayan 31 Mayıs 23.59’e kadar geçerli olacak olan kampanyaya kayıt operatörleri Atak, İhs Telekom, İsim Tescil, Natro, turhost.com, turkticaret.net katıldı.

support.gen.tr

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri