Ana Sayfa / Bilim / KORONA VİRÜS CEBE TAŞINDI

KORONA VİRÜS CEBE TAŞINDI

KORONA VİRÜS CEBE TAŞINDI

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle birçok yasaklar gelmiş, pek çok kişi evinde kendini karantinaya almış durumdadır.  Teknolojinin bir çok faydası olduğu hatta bu faydaların biri de Cep telefonlarından kişinin virüslü olup olmadığını tespit  edilecek peki bu durum nasıl olacak?

Bu konuda  Google ve Apple  koronavirüs (COVID-19) salgını hususunda birlikte hareket etmeye karar vererek yeni  iOS 13.5 güncellemesiyle birlikte temas bildirimi özelliği telefonlara güncellenecek, Şuan test safhasında  olan bu özellik, geliştirici hesabı olan kullanıcılarca denenebiliyor. Güncelleme aktif edildiğinde  temas bildirim özelliği  ile otomatik olarak aktif hale gelmesi bekleniyor.

Bu özelliği kullanmak için  telefonunuzun ayarlar bölümünden gizlilik sekmesine girmeniz ve COVID-19 temas bildirimleri sekmesine gitmeniz gerekiyor.  Yine bu özelliği kapatmak için  COVID-19 temas bildirimleri sekmesine girerek açılan sayfadan da COVID-19 temas bildirimlerine dokunarak özelliği pasif hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.