Ana Sayfa / Kripto Para / Mcdonals ve Starbucks Dijital yuan testlerine katılıyor
McDonald’ ve Starbucks şubeleri, Çin'in merkez bankasının dijital yuan pilotlarına katılacak ve Pekin'in dünyanın ilk merkez bankası dijital para birimini (CBDC) yayma çabalarıyla yoğunlaşacaktı.

Mcdonals ve Starbucks Dijital yuan testlerine katılıyor

Mcdonals ve Starbucks Dijital yuan testlerine katılıyor.

McDonald’ ve Starbucks  şubeleri, Çin’in merkez bankasının dijital yuan pilotlarına katılacak ve Pekin’in dünyanın ilk merkez bankası dijital para birimini (CBDC) yayma çabalarıyla yoğunlaşacaktı. Sina’nın ( JRJ ve Ciajing aracılığıyla ) de dahil olmak üzere birçok Çin satış noktası Chainnews’in doğrulanmamış bir hikayesini bildirdi . Chainnews, Xiongan’ın ticari bir bölgesinde toplam 19 restoran ve perakende mağazanın testlere katılacağına dair kanıtların ortaya çıkarıldığını söyledi.

Çarşamba günü Xiongan’da bir yerel yönetim ofisinde düzenlenen toplantıda dağıtılan merkez bankası onaylı belgeleri gördüğünü belirtti. Medya kuruluşları, toplantıya katılanların Çin Ziraat Bankası ve devlet tarafından yönetilen diğer üç bankanın testlere katıldığına inanan yöneticileri içerdiğini belirtti . McDonald, Starbucks, metro ve gelen Mağaza yöneticileri daha da bildirildi katılımıyla yanı temsilcileri edildi Alibaba ‘ın blockchain ve fintech yan Ant Mali ve teknoloji devi Tencent .

Katılımcı mağazaların listesinde, Çin finans devi UnionPay tarafından işletilen bir dizi de dahil olmak üzere, şirket tarafından işletilen bir dizi Çinli insansız market ve süpermarket yer alıyor . Mağazaların tümü, Xiongan’ın yeni bir bölümünün akıllı bir şehir gelişiminde bulunuyor. Merkezi Çin Halk Bankası (PBoC) daha önce Xiongan’ın gelecek aydan itibaren CBDC’yi işlemeye başlayacak olan hızla artan sayıda dijital yuan test yatağından biri olduğunu doğruladı . Kamu sektörü çalışanları, dijital yuan nakliye sübvansiyonları alacaklar.

Resmi bir adı yok ama iç steno “DC / EP,” ya bilinir yeni para birimi, “Dijital para / elektronik ödeme,” kripto para birimi Bitcoin de dahil ve bazı özellikleri paylaşacak Facebook Inc. ‘ın Libra , Wall Street Journal , PBoC yetkililerine atıfta bulunarak bu hafta bildirdi . Niyet, Çin’in merkez bankacılarının söylediği gibi, Çin’in para tabanının veya dolaşımdaki nakitlerin bir kısmını değiştirmek. Raporda, ülkenin para arzının banka mevduatları ve özel olarak işletilen ödeme platformları tarafından tutulan bakiyeler gibi diğer kısımlarının yerini almayacağını da sözlerine ekledi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin anonim olmasından övünmeyecek olsa da, Çin’in merkez bankacıları kullanıcıların gizliliğini koruma sözü verdiler.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Binance, Ethereum ve Ripple için opsiyon sözleşmeleri başlattı

Binance, Ethereum ve Ripple için opsiyon sözleşmeleri başlattı. Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir