Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Motorola Edge Plus İnceleme: Yılın Sürprizi
Bu, halen devam etmekte olan bir incelemedir. Erken gösterim içerir ve ek derinlemesine testlerle güncellenir. Motorola Edge Plus

Motorola Edge Plus İnceleme: Yılın Sürprizi

Motorola Edge Plus İnceleme: Yılın Sürprizi

Ayrıca, telefonun arkasında kesinlikle güzel görünen morların ve mavilerin büyüleyici bir gradyanı olan Smoky Sangria renkli versiyonuna sahip olduğumuzu da belirtmeliyiz. Bununla birlikte, telefonun bir bütün olarak keskin kenarları var ve bu gözden geçiren bu estetiği severken, objektif olarak, tasarımı zarif olarak adlandırmayacağız, bunun yerine telefonun biraz erkeksi bir görünüm ve his var.

Serin ve oldukça benzersiz bir tasarım dokunuşu, telefonun üst ve alt kısmının, telefonu dik tutmanızı sağlayan bu içbükey forma sahip olması ve düşmeden kalacağı ve bu kadar uzun bir telefon için oldukça havalı bir numara olmasıdır.

Fiziksel düğmeler hakkında birkaç kelime: hepsi telefonun sağ tarafında ve buradaki gibi küçük bir güç anahtarı ile uğraşmaktan biraz şüpheliyken, sırtlı dokusu aslında bulmayı kolaylaştırıyor bakmadan ve düğmeler tıkırtı ve iyi çalışıyor.

Ve evet, ayrıca bir kulaklık jakınız var, Motorola’nın büyük bir bataryaya sahip bir telefonda yer alabileceğini kanıtladığı bir özellik. Belirli bir şirket, kulaklık jakını “öldürme” cesaretine sahip olduğunu iddia etti, ancak bu günlerde onu dahil etmek cesaret gerektiriyor ve Motorola’yı bu seçeneği isteyebilecek kullanıcılara sunduğundan dolayı alkışlıyoruz.

Bununla birlikte, özellikler listesinde eksik olan bir şey (burada Motorola Edge Plus’ın tüm özelliklerini okuyabilirsiniz), resmi bir IP 68 su geçirmez derecelendirmedir. Diğer telefon üreticilerinden bunun maliyeti artıran bir ek masraf olduğunu ve bazı şirketlerin tasarruf etmeyi tercih ettiğini biliyoruz. Motorola bu şekilde gitmiş gibi görünüyor, ancak Edge Plus’ın aynı su koruma standartlarına göre test edildiğini söylüyor.

Kavisli Ekran

Ancak ayrıntılar hakkında yeterli, et ve patateslere veya akıllı telefon dünyasına geçelim: ekran.

Bu isimde ve bu telefonun DNA’sında: ekran eğrileri ve eğimleri ve kenarın üzerinde bir şelale gibi düşüyor. Bu, aşırıya kaçan kavisli ekran fikri. Ve bu inceleme genellikle düz bir ekranı tercih ederken, bunun gibi kavisli bir ekrana sahip olmak, yeni Android hareket navigasyonunu ve yanlardan hızlıca kaydırmayı özellikle saf bir sevinç haline getiriyor. Motorola ayrıca bir tür avuç içi reddetme uygulaması yapmış gibi görünüyor ve telefonu kullanırken çok az yanlışlıkla dokunuşumuz vardı. Bu, örneğin Samsung’un kavisli ekranlarla kullanılmasının, bu kazasız dokunuşlar nedeniyle telefonu kılıfsız kullanmanın neredeyse imkansız olacağı kesin bir tezat oluşturuyor.

Vakalardan bahsetmişken, kutuda bir tane bulmaktan memnunuz: telefonun etrafını saran ve her taraftan koruyan şeffaf bir silikon kasa, aynı zamanda ekranın bu kavisli kenarlarına erişmenizi sağlıyor. Şunu da söylemeliyiz ki, bir durum olmadan, merkezi olmayan kamera çarpması nedeniyle sallanacağı için telefonu sırt üstü düz uzanırken kullanmak neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, durumdayken, dengesizlik gitti, ayrıca kameranın çevresinde onu korumak için küçük bir dudak var. Motorola ayrıca markasını bu davanın yanındaki küçük harflerle kazdı ve burada gerçekten umursamıyoruz, sadece bir hoş dokunuş daha.

Burada olduğu gibi radikal bir ekrana sahip olmanın pratik bir dezavantajı var: doğrudan ona bakarken, ekranın solda ve sağda taşan küçük kısmı gözle görülmez. Bu, çoğunlukla tarayıcıda, bazı sayfalarda, ekranın kenarından akan makalelerin bazı bölümlerini okuyamayacağınız bir sorundu. Neyse ki, Motorola bu sorunun farkındadır ve bu sorunun yaşandığı uygulamalarda ekranın bu “taşan” kısımlarına yapay bir çerçeve ekleme seçeneğini ekledi.

Kenar ekranının yapabileceği bir numara daha var: bir tanesi, telefonun ekranında uzanmasını ve bir bildirim aldığınızda kenarların yanmasını sağlayabileceğiniz kenar aydınlatmasıdır. Güzel!

* Bir Galaxy’den geçiş yapıyorsanız: Eksik bulabileceğiniz bir şey, burada bulunmayan “Her Zaman Ekranda” seçeneğidir.

90Hz yenileme hızı, ekran renkleri ve çözünürlük

Motorola Edge Plus, güzel renklere ve 6,7 inç OLED ekrana ve keskin ayrıntılara sahip 1080p çözünürlüğe sahiptir. Ekran, dengeli renk profili ile nötr olandan güçlendirilmiş moda kadar üç farklı renk modu ile birlikte gelir, bu da OLED ekranların karakteristiği olan ekstra pop’u verir. Ekran, yakın zamanda OnePlus 8 serisinde ve bazı Galaksilerde gördüğümüz kadar mükemmel olmayabilir , ancak yine de kesinlikle harika bir ekran.

Ancak Motorola’nın Edge Plus’ta aldığı en iyi kararı belirtmek zorunda kalsaydık, 90 Hertz yenileme hızı kullanması ve S20 serisi olarak 120 Hertz’e kadar gitmemesi. 120 Hertz’in Galaxy S20 serisinde pil ömrünü nasıl sildiğini gördük, burada üç sorunu “sorunsuz bir performans” kelimesine indiren daha yüksek bir yenileme hızının ana avantajından yararlanmaya devam ederken bu tür sorunlarınız yok.

Bataryadan biraz daha fazla sıkmak için 60 Hertz’e geri dönebilirsiniz, ancak 90 Hertz gerçekten deneyim için bir oyun değiştirici olduğundan, sizi tavsiye etmeyiz.

Ekran İçi Parmak İzi Tarayıcı

Biyometri açısından, Motorola Edge Plus optik türden bir ekran içi parmak izi tarayıcısına bahis yapar.
Tarayıcı tabana daha fazla yerleştirilir ve kolayca erişilebilir durumdadır. Parmak izinizi kaydetmenin hızlı olduğunu ve daha sonra birçok başarısız okuma olmadan kullanmanın çoğunlukla iyi gittiğini gördük. Bunun en hızlı parmak izi tarayıcısı olduğunu söyleyemeyiz, belki OnePlus telefonları ve birkaç tanesi Motorola’yı birkaç milisaniyede yenecekti, ancak sorun olmayacak kadar hızlı.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Huawei: İngiltere 5G kit tedarikçisinin rotasını değiştirmeye hazırlanıyor

Huawei: İngiltere 5G kit tedarikçisinin rotasını değiştirmeye hazırlanıyor İngiltere hükümeti, 5G telekomünikasyon ağında Huawei’nin rolü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.