Ana Sayfa / Gündem / Premier League kulübü bilgisayar korsanlarına neredeyse 1 milyon sterlin kaybetti
Bir Premier League kulübü, siber bilgisayar korsanları nedeniyle yapılan bir transfer anlaşması sırasında 1 milyon £ kaybetmeye yaklaştı.

Premier League kulübü bilgisayar korsanlarına neredeyse 1 milyon sterlin kaybetti

Premier League kulübü bilgisayar korsanlarına neredeyse 1 milyon sterlin kaybetti 

Bir Premier League kulübü, siber bilgisayar korsanları nedeniyle yapılan bir transfer anlaşması sırasında 1 milyon £ kaybetmeye yaklaştı.Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), hırsızlığı durduran sadece isimsiz kulübün bankasının müdahalesi olduğunu söyledi.

Sporun siber güvenliğini artırmak için gerekli olduğuna dair kanıt olarak vurgulanan birkaç olaydan biriydi.NCSC’den Paul Chichester, “Nakit para veren siber suçluların bu endüstri üzerindeki etkisi çok gerçek,” dedi.

NCSC’den yeni bir raporda, Premier Lig kulübünün yönetim direktörünün e-posta adresinin bir transfer müzakeresi sırasında saldırıya uğradığı ve 1 milyon sterlin çalma girişimine yol açtığı belirtiliyor.Raporda ayrıca, bir Futbol Ligi kulübünün güvenlik sistemlerini kesen, turnikeleri bloke eden ve neredeyse bir fikstür ertelemesi ile sonuçlanan bilgisayar korsanları tarafından hedeflendiği belirtiliyor.

Ve bir olayda, bir yarış pistindeki bir personelin, eBay’in sahte bir versiyonundan yer koruma ekipmanı satın almaya çalıştıktan sonra 15.000 £ kaybettiğini ekledi.İngiliz Olimpiyat Birliği başkanı Sir Hugh Robertson raporda şunları söyledi: “Bu rapor, spor organizasyonlarının tehdidi daha iyi anlamalarına yardımcı olmak ve kuruluşun siber güvenlik uygulamalarını geliştirmek için atması gereken pratik adımları vurgulamak için çok önemli bir ilk adımdır.”

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Disney+ Üyelik

Disney+ Plus 2019 yılında Walt Disney stüdyoları ve ona bağlı kuruluşlara ait diziler ve filmleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.