Ana Sayfa / Gündem / Riot Games yöneticisi ‘iğrenç’ George Floyd görevinden sonra istifa etti
Bir oyun firması yöneticisi, tutuklanırken ölen George Floyd hakkında yayınladığı bir memeden istifa etti.

Riot Games yöneticisi ‘iğrenç’ George Floyd görevinden sonra istifa etti

Riot Games yöneticisi ‘iğrenç’ George Floyd görevinden sonra istifa etti.

Bir oyun firması yöneticisi, tutuklanırken ölen George Floyd hakkında yayınladığı bir memeden istifa etti.Riot Games’in tüketici ürünlerinin başkanı olan Ron Johnson, Bay Floyd’un sabıka sicilini ayrıntılı olarak anlatan bir resim paylaştı.Öldürülmesini kınamak için hiçbir neden olmadığını” yazdı, ancak ekledi: “Bu tür bir suç yaşam tarzı hiçbir zaman iyi şeylerle sonuçlanmaz.”Riot Games, Facebook gönderisinin “iğrenç” olduğunu söyledi ve personele Bay Johnson’a “kötü karar” verdiğini söyledi.

Los Angeles merkezli firma, çok popüler League Of Legends video oyunu ve yeni çıkan atıcı Valorant’ı üretiyor.5 Haziran’da şirket , Bay Floyd’un ölümünden sonraki protestolar arasında ırkçılığa karşı “ilerlemeyi hızlandırmak” için 1 milyon dolar (790.000 £) bağışta bulunma sözü verdi .Protestolar, Afrikalı-Amerikalı George Floyd’un Minneapolis’te tutuklandığını gösteren bir videonun yayınlanmasının ardından başladı.Videoda, beyaz bir polis memuru, nefes alamadığını iddia etse bile Bay Floyd’un boynunda diz çökmüş olarak görülüyor.Bay Floyd’un ölümü ABD’de ırkçılığa ve siyah Amerikalıların polis cinayetlerine karşı büyük protestolara yol açtı.

Bay Johnson ne gönderdi?

Bay Johnson, çevrimiçi olarak yaygın olarak paylaşılan bir resmin kopyasını yayınladı.George Floyd’un bir fotoğrafını şöyle gösteriyor: “Medya ve sol George Floyd’u şehit ettiler. Ama gerçekte kimdi?”Daha önceki bazı mahkumiyetleri listeliyor ve Bay Floyd’un tutuklandığı sırada “araba kullanmaya ve muhtemelen çocuğunuzu öldürmeye hazır hale gelmesinin yüksek olduğunu” iddia ediyor.Johnson, kendi başlığını ekledi: “Bu, hala potansiyel bir suç olarak araştırılması gereken memur tarafından öldürülmesini kınamak için bir neden değil.

“İnsanların (ve çocuklarınızın) bu tür suç yaşam tarzının asla size veya etrafınızdakilere iyi şeyler vermeyeceğini öğretmesi bir öğrenme fırsatıdır.”

Riot Games nasıl tepki verdi?

Çarşamba günü, Riot Games bir soruşturma başlatmak için Bay Johnson’u izne bıraktı.Bu yazının “değerlerimize aykırı, saygılı olduğunu ve sistemik ırkçılığın ele alınmasının acil toplumsal değişim gerektirdiğine olan inancımıza doğrudan karşı olduğunu” söyledi.

Perşembe günü, şirket ESPN tarafından Bay Johnson’ın istifa ettiğini gösteren dahili bir e-postada teyit etti.Riot Games genel müdürü Nicolo Laurent, “Herkesin kendi siyasi görüşlerine sahip olduğuna saygı duymalıyız.”

“Ron’un burada gerçekten kötü bir karar verdiğine inanıyorum. Bu, çoğumuza ve daha geniş topluluğumuza zararlı bir görevle sonuçlandı. Duyarsızdı ve şu anda tüm adaletsizlik eylemlerine karşı koymak için verdiğimiz taahhüdü baltalıyor , ırkçılık, önyargı ve nefret.Ron bunu anlıyor ve ileride Riot’ta lider olarak etkisiz kalacağını kabul ediyor. Sonuç olarak istifa etti, bugün etkili oldu.”

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor. Bir siber güvenlik firması, bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.