Sesli arama özelliği ile bilet almanın kolaylığı

1.218

Sesli arama özelliği ile bilet almanın kolaylığı Uçak, otobüs ve TCDD biletlerinin hepsini bir arada sunan ilk online bilet sitesi Biletall, yenilenen web sitesini birçok farklı özelliklerle üyelerinin kullanımına açtı.

ü

TÜBİTAK projesi ile 2006 yılında Ulusal Bilet Dağıtım Sistemi isimli kurulan Biletall, her geçen gün yaptığı yenilikler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2015 yılında yolculara rehberlik ve kültürel bilgi sunmak amacıyla siteye eklenen Biletall Blog özelliğinden sonra bu yıl da bir ilk niteliğinde birçok yenilik siteye eklendi. Google Chrome ile beraber geliştirilen, ülke genelinde 140’ı aşkın otobüs firması ve yurt içi-yurt dışı 500’ü aşkın havayolu şirketi biletlerinin sesli komut özelliğiyle aranmasını sağlayan yapay zeka teknolojisi  ‘Sesli ve Akıllı Bilet Arama’ çubuğu ulaşım sektörüne ilkleri yaşatmaya devam ediyor.  Yolcular bu özelliği kullanırken seyahat edecekleri tarih, rota ve ulaşım aracını söyleyerek saniyeler içinde en ucuz biletlere ulaşabilirken tüm bunların yanında kullanım aşamasında birçok yenilikleri ile hayatımıza kolaylık sağlıyor.

u

Daha ucuz nasıl seyahat edebilirim noktasında, Biletall bu sorunun  yanıtını yeni özellikleri arasında sunuyor. Hem de 2 farklı şekilde. Site önce seçilen tarih ve fiyatlarla birlikte 3 günlük seyahat önerisini sonra da aynı tarihler ve rota için daha ucuz bir bilet varsa alternatif ulaşım aracını sunuyor. Daha uygun ücretli ulaşım aracı önerisi de sesli bilet arama özelliği gibi online bilet sektöründe ilk kez uygulanıyor. Yolcular yeni özellikler sayesinde saniyeler içinde istediği bileti alarak hem zamandan hem de bilet ücretinden tasarruf etmiş oluyor. Biletall, seyahat edilecek yerin 5 günlük hava durumunu, yöresel lezzetleri ve mutlaka görülmesi gereken yerleri de rehberlik hizmeti kapsamında yolculara bilgi olarak paylaşıyor.

support.gen.tr

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri