Ana Sayfa / Sosyal Medya / Snapchat 2. Çeyrekte 9 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Ekledi, Gelirlerde% 17 Artış Bildiriyor

Snapchat 2. Çeyrekte 9 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Ekledi, Gelirlerde% 17 Artış Bildiriyor

Snapchat 2. Çeyrekte 9 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Ekledi, Gelirlerde% 17 Artış Bildiriyor

Snapchat, her iki kullanıcıdaki artışların gelir olduğunu ve genel olarak platformun sürekli büyümesi için olumlu işaretler gösterdiğini belirterek Q2 2020 performans güncellemesini bildirdi .İlk olarak, kullanıcılara, Snapchat bu çeyrek için 9 milyon yeni günlük aktif kullanıcı ekledi ve şimdi 238 milyon DAU’ya kadar.

Snapchat Q2 2020

Grafiklerden de görebileceğiniz gibi Snapchat, ‘Dünyanın Geri Kalanı’ kategorisinde en fazla büyümeyi görüyor ve sırasıyla ABD ve Avrupa pazarlarında sadece 2 milyon ve 1 milyon yeni kullanıcı ekliyor.Snap CEO’su Evan Spiegel, bu büyümenin çoğunun Snapchat’in farklı cihazlarda nasıl çalıştığı ile ilgili gelişmelere bağlanabilir.

Gereğince Spiegel :

” Snapchat’i  artık kendi dillerinde iki milyardan fazla kişinin kullanımına sunarak hizmetimizi tüm dünyadaki insanlar için daha erişilebilir hale getirmek için uygulama performansına ve yerelleştirmeye yatırım yapmaya devam ediyoruz . Bu çabalar, gelişmekte olan pazarlarda daha hızlı büyümemize yardımcı oldu. Geçen yıl günlük aktif kullanıcılarda yüzde 100’ün üzerinde büyüme gördüğümüz Hindistan. “

Şu anda dünyanın (Çin’in arkasında) ikinci büyük akıllı telefon pazarı olan Hindistan, Snap’in uzun zamandır büyük ölçüde görmezden geldiği Android cihazlar tarafından yönetiliyor . 2018’de Spiegel , birçok kişinin uygulamanın büyümesini engellediğini (ve Spiegel’in görmezden geldiği) Android’de Snapchat’i çalıştırmayla ilgili sorunları açıkça kabul etti ve Snapchat 2019’da yenilenen bir Andoid uygulaması başlattı . O zamandan beri, Hindistan gibi bölgeler arasında benimsenmesi Snap’in büyümesini daha da artırdı – bu sefer analist beklentilerini aştı. 

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak

Facebook Artık Kullanıcıların Messenger Odalarını Facebook Live üzerinden Yayınlamalarını Sağlayacak Video araçlarıyla bağlanmak isteyen daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.