Ana Sayfa / Gündem / Snapchat, Donald Trump’ın hesabını tanıtmayı durdurdu
Snapchat, Başkan Donald Trump'ın hesabını tanıtmayı bıraktığını söyledi.

Snapchat, Donald Trump’ın hesabını tanıtmayı durdurdu

Snapchat, Donald Trump’ın hesabını tanıtmayı durdurdu

Sonuç olarak, artık uygulamanın Discover bölümünde yer almayacak. Firma “ırkçı şiddet ve adaletsizliği körükleyen sesleri yükseltmeyeceğini” söyledi.Karar, Trump’ın Beyaz Saray çitini ihlal etmeleri halinde protestoculara “kısır köpeklerin” ve “uğursuz silahların” kullanılacağını söyledi.

Twitter’ın cumhurbaşkanının bazı görevlerini gizleme kararını izliyor.Snapchat’ın ana şirketi Snap: “Irk şiddetinin ve adaletsizliğin toplumumuzda yeri yoktur ve Amerika’da barış, sevgi, eşitlik ve adalet arayan herkesle birlikte duruyoruz.”

Hareket, Beyaz Saray ve sosyal medya arasındaki gerilimlere beslenecek ve bu da Twitter’ın geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanının tweet’lerinin bazılarına gerçek kontrol etiketleri eklediğinde yükseldi.Başkan daha sonra, sektöre sunulan yasal korumaları engellemek isteyen bir yürütme emri imzaladı.

Twitter daha sonra cumhurbaşkanının tweetlerinden birini “şiddeti yüceltmek” konusundaki kurallarını çiğnediği için sakladı.Snapchat’ın eylemi de Facebook üzerinde daha fazla baskı oluşturacak.Genel müdürü Mark Zuckerberg, platformundaki görevlere iç ve dış müdahalelere karşı direndi. Bay Zuckerberg, firmanın serbest konuşma ilkel1erinin cumhurbaşkanının görevlerinin değiştirilmemesi gerektiği anlamına geldiğini söyledi.Bloomberg haber ajansına göre Başkan Trump’ın Snapchat’te bir milyondan fazla takipçisi var . Uygulamanın, ilk kez seçmenlere ulaşmanın bir yolunu sunduğu için, Bay Trump’ın yeniden seçim kampanyası tarafından “kilit savaş alanı” olarak görüldüğünü söyledi.

Başkanın hesabı askıya alınmaz veya silinmez.

Ancak, Discover’de yer almayacağı gerçeği, gönderilerinin yalnızca hesabına doğrudan abone olan veya hesabını arayan kişiler tarafından görüleceği anlamına gelir.

 

Snapchat kararını, Trump’ın kendi platformundan ziyade Twitter’da paylaştığı açıklamalara dayandırdı.Pazartesi günü, Snap’in genel müdürü Evan Speigel , George Floyd’un öldürülmesinin getirdiği sivil huzursuzluk hakkındaki görüşlerini detaylandırdığı personele bir not gönderdi .Speigel, “Her dakika kötülük ve kötülük karşısında sessiz kalıyoruz.

“Snapchat’e gelince, Amerika’da, ister platformumuzda ister platformumuzda olsun, ırksal şiddeti körükleyen insanlarla bağlantılı hesapları tanıtamayız.”Discover içerik platformumuz, neyi tanıttığımıza karar verdiğimiz küratörlü bir platformdur.”

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor. Bir siber güvenlik firması, bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir