Ana Sayfa / Gündem / Teknoloji Çadırı: Wight Adası’nda bir deney yapıldı
Adanın 140.000 sakininin büyük bir kısmı NHS Covid-19 uygulamasını indirdi, aralarında Andy Stanford-Clark da var. Andy hem bir IBM mühendisi

Teknoloji Çadırı: Wight Adası’nda bir deney yapıldı

Teknoloji Çadırı: Wight Adası’nda bir deney yapıldı.

Adanın 140.000 sakininin büyük bir kısmı NHS Covid-19 uygulamasını indirdi, aralarında Andy Stanford-Clark da var. Andy hem bir IBM mühendisi hem de özel bir ev hackerıdır , yıllar önce, bu tür şeyler modaya dönüşmeden çok önce Twitter üzerinden iletişim kurmak için ayarladığı Wight Adası’ndaki evini ziyaret ettimTech Tent’e uygulama denemesinin bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu söylüyor, ancak iletişim izlemede Bluetooth’u kullanmayı öğrenecek çok şey olduğunu vurguluyor.

Uygulamanın arkasındaki NHS ekibinin birkaç sorunu incelemek isteyeceğini düşünüyor: “Kısmen, uygulamanın geliştirilmesinde ve ilk test sırasında tespit etmedikleri herhangi bir tuhaflık olup olmadığını öğrenmek. insanların ilgilendikleri şeyleri ortaya çıkarırlar – gerçek insanlar, onun yapımıyla bağlantılı insanlar değil. ” Adada bir fabrika müdürünün, çalışanlarının güvenli bir şekilde aralıklı oldukları iş istasyonlarına gitmeden önce telefonlarını kilitli dolaplara bıraktığına dikkat çektiği bir toplantıdan bahsediyor. Ancak telefonlarının tümü, sekiz saat boyunca dolaplarında birbirine yakın bir şekilde otururken, uygulamanın yanlış uyarıları tetikleyebileceği bir tehlike vardı.

Wight Adası

Wight Adası’nda tespit edilebilecek gerçek soru, İngiltere’nin Apple ve Google’ın verimli iletişim izleme için yeni platformundan faydalanmayan merkezi bir uygulama seçerken yanlış yolu seçip seçmediğidir. Uygulamanın uyanmak ve benzer bir Avustralya projesinde olduğu gibi Bluetooth bağlantılarını yapmak için mücadele edeceğine dair korkular biraz abartılı görünüyor. NHS X ekibi bazı akıllı çözümler bulmasına rağmen, uygulamanın Apple ve Google’dan tam işbirliği olmadan ne kadar etkili olacağını kanıtlamaya devam ediyor. Bu arada Financial Times, ademi merkeziyetçi rotayı takip edecek ikinci bir uygulama yapmak için ayrı bir ekip tutulduğunu bildiriyor. Gov.uk web sitesinde yayınlanan bir sözleşme , İsviçreli bir firma Zuhlke’nin Mart ayında NHS için iOS ve Android uygulamaları oluşturmak üzere görevlendirildiğini doğruladı, ancak projenin kesin doğası belli değil.

NHS X ekibindeki kaynaklar, şu anda Wight Adası’nda konuşlandırıldığı için uygulamayla birlikte tam gaz ilerlediklerinde ısrar ederek bu sözleşmenin önemini küçümsemeye çalıştı. Ancak Apple ve Google ile çok düzenli istişarelerde bulunduklarını da vurguladılar – ve ilginç bir şekilde, bir kişi bana merkezi olmayan modele geçişin nispeten ağrısız olabileceğini söyledi. Grand Prix sırasında Formula 1 otomobilindeki parçaları değiştirmeye benzettiler. Öyleyse, otomobilin düzgün çalışmadığı ortaya çıkarsa her şeyin değişebileceğine dair bir ipucu. Açıktır ki, İngiltere ve merkezi ve merkezi olmayan uygulamalar geliştiren diğer ülkeler, bilinmeyen bir yolculuğa çıkıyorlar ve istenen hedefe ulaşacaklarını garanti etmiyorlar.

Ve Andy Stanford-Clark’ın dediği gibi, her şey son derece hızlı gerçekleşiyor.

“Bu kesinlikle yeni bir çığır açıyor ve çok hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor” diyor. “Büyük yazılım sunumları için gördüğümüz normal proje yaşam döngüleri sadece omuz üzerinden atıldı.”

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

İngiltere’nin 5G ağlarında Huawei rolüne dair taze incelemesi

İngiltere’nin 5G ağlarında Huawei rolüne dair taze incelemesi. İngiltere hükümeti, Huawei telekom ekipmanlarının İngiliz 5G …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir