Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Telefonunuzun veya Tabletinizin Kırık Ekranı Nasıl Onarılır
Çatlak veya kırık mobil cihaz ekranlarının düzeltilmesi pahalı olabilir, ancak birkaç ucuz kendin yap stratejisi bir tamir atölyesi ziyaretini ortadan

Telefonunuzun veya Tabletinizin Kırık Ekranı Nasıl Onarılır

Telefonunuzun veya Tabletinizin Kırık Ekranı Nasıl Onarılır.

Çatlak veya kırık mobil cihaz ekranlarının düzeltilmesi pahalı olabilir, ancak birkaç ucuz kendin yap stratejisi bir tamir atölyesi ziyaretini ortadan kaldırabilir ve tabletinizi veya telefonunuzu kurtarabilir.

Üçüncü taraf tamir atölyeleri, modele bağlı olarak genellikle bir tabletteki camı yaklaşık 200 – 300 TL karşılığında değiştirir. Tabletin dokunmatik ekranını değiştirmek ekstra 200 TL olarak cebinize yansır.

Çatlak camın işlevsel bir dokunmatik ekranla değiştirilmesi çok daha ucuzdur. Telefonla genellikle 30 40 tl gibi bir rakam ile ikinci el tedarikçiler bulabilirsiniz.

Eğer sizin bir atölyeniz yok ise , gereken malzemeler için ek paralar harcama gerekebilir. İlgili cihaza bağlı olarak, bir telefon açıcı gözetleme aracına, içindeki küçük kablolarla başa çıkmak için küçük cımbızlara, Torx tornavidaya, düz tornavidaya ve hassas tornavida kitine ihtiyacınız var.

Yapıştırılmış telefon parçalarını yumuşatmak için değişken bir saç kurutma makinesi veya bir ısı tabancası ekleyin. Ayrıca makas, çift taraflı yapışkan bant, konserve hava ve iş eldivenleri ekleyin.

Onarım İhtiyaçlarınızı Değerlendirin

Bir akıllı telefonun ekranındaki çatlakları düzeltmek için ilk şey budur. Çoğu zaman, gerçek ekran hiç çatlamaz. Telefonu satın aldığınızda bir cam ekran koruyucu takmış olabilirsiniz.Cihazın önünü kaplayan plastik çerçeveyi dikkatlice kaldırın altındaki ekran mükemmel bozulmamıştır.Genellikle tabletlerde durum böyle değildir. Bu cihazlardaki ekran koruyucuları dayanıklı şeffaf filmdir.Film kapakları bulutlu veya çizik olabilir. Genellikle, dokunmatik ekran camının altındaki çatlama riskini azaltmak için tablete düşen eşyalardan gelen şokun emilmesine yardımcı olurlar.Eski film kapağını soymak ve yeni bir kapakla değiştirmek nispeten kolaydır.

Düzelt ve Değiştir

Gerçekten hasarlı bir ekran olduğunda, sonraki üç yaklaşımdan birini seçmek sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Hasarı değiştirmek yerine onarabilirsiniz.Örneğin, ekranı temizlemek için sert temizleme sıvılarını veya kaba kağıt havluları yanlış kullanımınızdan bulanık veya başka bir şekilde zarar görmüş mü? Eğer öyleyse, bunun için bir düzeltme yöntemi bulunmaktadır.

Lekeleri Çıkarma

Telefonunuz veya tabletinizin ekranı ağır kullanım nedeniyle temizleme veya aşınma belirtileri gösteriyorsa, oleofobik bir kaplama kitiyle cihazınızı neredeyse yeni haline getirin.Floropolimer bazlı katı bir tabaka olan kaplama Teflon’a benzer ve cama yapıştırılır. Kaplama kitini çeşitli elektronik tedarik mağazalarından ve çevrimiçi mağazalardan satın alabilirsiniz. Oleofobik kaplamayı uygulamak için bu araçlara ihtiyacınız vardır: mikrofiber temizlik bezleri, fermuarlı plastik saklama torbaları, yüzde 70 izopropil alkol.

Bu adımları takip et:

  1. Yüzeyi izopropil alkol ile iyice temizleyin. Ardından ekranı temiz bir mikrofiber bezle silerek kurulayın.
  2. Bir silme parmağı hazırlayın. Oleofobik kaplamanın sıvı çözücüsü uygulandığında çok hızlı buharlaşır, bu nedenle bir kez başladıktan sonra hızlı bir şekilde çalışın. Bir parmağınızı plastik sargı veya sandviç torbasıyla sarın. Ekrana kaplama sıvısını sürmek için bu parmağınızı kullanın.
  3. Ekranın yüzeyine 10-15 damla kaplama uygulayın. Telefon veya tablet ekranı geniş bir yüzeye sahipse, ekranın bir bölümüne her seferinde bir kısım üzerinde çalışarak 10 damla uygulayın.
  4. Sıvı buharlaşana kadar plastik kaplı parmağınızı yüzey üzerinde silerek kaplamayı hafif ve hızlı bir şekilde dağıtın.
  5. Ekranı temiz bir mikrofiber bezle silerek kurulayın. Ardından kaplamanın kuruması için zaman verin. Kaplamanın yüzeye yapışmasına izin vermek için ekrana 8-12 saat boyunca dokunmayın.
  6. Yapıştırma süresi tamamlandığında, dokunmatik ekranda kalan kalıntıları temiz bir mikrofiber bezle silin.
  7. Oleofobik kaplama performansını ve film dayanıklılığını tam olarak en üst düzeye çıkarmak için bu işlemi 2-3 kez tekrarlayın.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Huawei: İngiltere 5G kit tedarikçisinin rotasını değiştirmeye hazırlanıyor

Huawei: İngiltere 5G kit tedarikçisinin rotasını değiştirmeye hazırlanıyor İngiltere hükümeti, 5G telekomünikasyon ağında Huawei’nin rolü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir