Twitter yeni özelliği Periscope canlı yayın

1.228

twitterTwitter yeni özelliği Periscope canlı yayın Twitter, Android ve iOS uygulamaları için Twitter uygulaması Periscope üzerinden doğrudan yayın yapmanızı sağlayacak

Yeni bir tweet başlatacağınızda, düzenli fotoğraf ve video düğmelerinin yanındaki “canlı” düğmesine dokunarak bu özelliği aktif hale getiriyorsunuz. Bu özellik ile “canlı” düğmesine dokunarak hemen canlı yayına başlamanızı sağlıyor ve ayrıca Periscope başlatma sorunundan kaldıracak.

Yayınınız tamamlandıktan sonra tweet olarak Twitter profil içinde gömülü olacak.

2015’den itibaren Twitter’ın olan Periscope ile şimdiye kadar 200 milyonun üzerinde canlı yayın yapıldı.

Twitter, daha önce de kendi tweet‘lerinizi retweet edebilme özelliği kullanıma sunmuştu. Twitter, sonunda çoğu kullanıcının isteğine kulak vererek yeni özelliğini kullanıma sundu. Önceden yazdığınız bir tweet’le alakalı bir gelişme olduğunda o tweet’inizi tekrar ön plana çıkarmak için ya kendi tweet’inize cevap yazıyordunuz, ya da son çare olarak ekran görüntüsü alıyordunuz.

İşte tüm bunlarla uğraşmayın diye artık Twitter’da kendi tweet’lerinizi retweet edebilme özelliği kullanıma sunuldu. Kendi resmi hesabı üzerinden de açıklama yapan Twitter’ın bu yeni özelliğini kullanmanız için bir şey yapmanıza gerek yok.

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri