Xiaomi’den çocuklara özel akıllı saat

920

Xiaomi’den çocuklara özel akıllı saat

ıı

Mi adını verdiği akıllı bilekliği ile popüler olup çocuklara hitap etmeyi başaran Xiaomi, şimdi de çocuklara yönelik akıllı saat piyasaya sürdü.

üüüüüüüüüü

Xiaomi, 6 Nisan 2010 yılında sekiz ortakla kurulmuş, 2015 yılına geldiğimiz de dünyanın en büyük 5‘inci teknoloji devi konumuna yükselmiş durumda.

Merkezi Pekin‘de olan Çinli elektronik devi pazarda birinciliğe oynuyor. Fiyatlarının uygun olması kullanılan malzemelerin kaliteli olması nedeniyle kullanıcıların beğenisini toplayan şirket, son olarak çocukların gönlünü fethetmeye hazırlanıyor. Çocuklar için akıllı saat üreten firma, ailelerin çocuklarını takip edebilmeleri sağlayacak olan bilekliğe Mi Bunny ismini verdi. Saatin içine dahili GPS/GLONASS yerleştirmiş. Çip sayesinde  ailelere yer bildirimi yapabilen ileri teknoloji ürünü olan saat, çocuklarının nerede oldukları konusunda ailelerine kontrol imkanı sağlıyor.

aaa

Saat üzerinde, Bluetooth – WiFi bağlantılarının da olacağı belirtilen akıllı saat, micro simkart yardımı ile önceden tanımlanmış olan 6 numara ile arama gerçekleştirebiliyor. Ayrıca üzerinde bulunan hoparlör ve mikrofon özelliği sayesinde konuşma imkanı veren akıllı saat, acil bir durum olduğunda 7 saniyelik ses kaydı ile çocuğun konumunu aileye iletebiliyor. 6 günlük bekleme süresi, 300mAh‘lik bataryası bulunan saatin fiyati 59 dolar olarak olarak belirlenmiş durumda.

support.gen.tr

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


kamu haberleri günlük sağlık haberleri