Ana Sayfa / Gündem / YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı geldi!

YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı geldi!

YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı geldi!

Beklenen açıklama resmi olarak yapıldı. YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı ile artık öğrencilerin kafasında sorular biraz daha netleşiyor.

Corona virüsü sebebiyle ilk ve orta öğretimde eğitime çevrim içi devam ediliyordu. Bunlara bir de üniversiteler de eklenmiş, üniversite öğrencileri ödevlerini ve derslerini çevrim içi olarak katıldıkları görüşmeler ile gerçekleştiriyordu.

Bunların yanında üniversiteler için bu dönem için tamamen çevrim içi olarak eğitime geçmesi yönünde bazı fikirler ortaya atılmıştı. Nihayet Yükseköğretim Kurulu bu konu hakkındaki yeni kararını açıkladı.

YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı

Salgın sebebiyle üniversite öğrencileri de çevrim içi olarak derslerine devam ediyordu. Bir süredir hem devlet yetkililerinin hem  akademisyenlerin hem de öğrencilerin gündeminde bu dönem ki derslerin çevrim içi olarak devam etmesi yer alıyordu.

Bazıları bu kararın verilmesi gerektiğini söylerken bazıları bu kararın yersiz olduğu yönünde yorumlar yapılıyordu. YÖK nihayet yeni sınav düzenlemesi kararını açıkladı. Bu karara göre:

“Dönem  sonu  sınavları  ile  bu  eğitim  ve  öğretim  yılına  ait  diğer  sınavların  yüz yüze gerçekleştirilmemesine,  bu  sınavların  üniversite  yetkili  kurullarınca  tercih  edilecek  dijital imkanlar veya  ödev,  proje  gibi  alternatif  yöntemlerin  uygulanarak  yapılmasına  karar verilmiştir” denildi.

YÖK’ten yeni sınav düzenlemesi kararı verilmesiyle birlikte üniversite öğrencilerinin de kafasındaki bazı sorular

netleşmiş oldu. Okuldan okula değişen sistemler yüzünden birçok öğrenci mağdur olmuş, derslerini geçemediğini söyleyen öğrenciler sosyal medya aracılığıyla bu mağduriyetlerini paylaşmıştı.

HAKKINDA admin

Editörün Seçimi

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor

Hackerlar gerçek haber sitelerinde ‘Nato’yu itibarsızlaştırmak’ için sahte hikayeler yayınlıyor. Bir siber güvenlik firması, bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir