Reklam Engelleme Programları

0 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 3 (0 votes, average: 0,00 out of 3)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

2022’de En İyi Sorunsuz Reklam Engelleme Programları

İnternet dünyasında yer alan reklamlar kimsenin istediği, vaktiminizin çalındığını hissettiğimiz şeylerdir.

Para kazanmak amacıyla web sitelerinin ve uygulamaların, ürünlerine yerleştirdikleri bu reklamlar, biz kullanıcılar için oldukça can sıkmaktadır.

Bu yazımızda, hiçbir sorun yaşamadan reklamları %100 engelleyerek dilediğiniz şeyi reklamsız izlemenizi sağlayacak en iyi reklam engelleme programlarını listeleyeceğiniz.

Bu yazımızdan yararlanıp, aşağıda yer alan reklam indirme programlarından bir tanesini indirerek, izleyeceğiniz şeyleri reklam olmadan keyifle izleyebilirsiniz.

1. Adblock

AdBlock, reklam engelleme programları arasında yer alan en eski reklam engelleme programlarından bir tanesi olmaktadır.

AdBlock 2005 yılında Wlademir Plant tarafından geliştirilmiş, güvenilir bir şekilde reklamları engelleyen ücretsiz reklam engelleme programlarından bir tanesi olmaktadır.

AdBlock oldukça kolay bir arayüze sahip olduğu için kullanımı da oldukça kolay olmaktadır.

AdBlock’u dilerseniz kendi web sitesi üzerinden, dilerseniz de “Google Play Store” üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Adblock’u indirmeniz ardından program eklenti olarak bilgisayarınıza eklenecektir. Eklentiyi aktif edip programı başlattığınız an reklamsız ve güvenli bir şekilde içeriklere erişmenin tadını çıkartabilirsiniz.

2. Private Internet Access MACE

Private Internet Access MACE, Private Internet Access VPN firmasının alt kuruluş olarak kurduğu bir reklam engelleme programıdır. Bu program sayesinde internet siteleri üzerinde yer alan reklamları engelleyebilir, reklamsız içeriklere ulaşabilirsiniz.

Private Internet Access MACE, internet hızını düşürmeden reklamları engellediği için, kullanıcıların en çok tercih ettiği programlar arasında yer almaktadır. Aynı internet hızında hatta daha yüksek hızlarda erişmeye çalıştığınız sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

Private Internet Access MACE, tüm tarayıcılar için destek sunmaktadır. Bu sebeple dilediğini tarayıcı üzerinden uygulamayı indirebilir, reklamsız içeriklere hiçbir ücret ödemeden erişmeye başlayabilirsiniz.

3. StandsApp

StandApp, reklam engelleme programları arasında oldukça popüer olup, birçok kişi tarafından kullanılan bir rekam engelleme programıdır.

StandsApp’ın diğer reklam engelleme programlarından öne çıkan en önemli özelliği ise, reklam seçip engelleyebiliyor olmanızdır. İstemediğiniz bir reklam görüyorsanız, bu reklamı kaldırıp diğer reklamları sayfanızda görmeye devam edebilirsiniz. Bu sayede reklamları düzenleme şansınız olacaktır.

StandsApp’i indirmek için, “Google Play Store”u veya StandsApp’in kendi web sitesi üzerinden kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamayı Play Store üzerinden indirecekseniz, eklentiyi aktif etmeniz gerekecektir. Sonrasında  reklam olmadan dilediğiniz internet sitesi üzerinde gezinmeye başlayabilirsiniz.

4. Opera Browser

Opera bildiğiniz üzere bir web tarayıcısıdır. Opera’nın kullanıcılarına sunduğu en önemli tarayıcı özelliklerinden bir tanesi ise tarayıcı içerisinde otomatik olarak yerleştirdiği reklam engelleyicinin olmasıdır.

Opera tarayıcısını kullanarak hiçbir reklam olmadan dilediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz. Reklam engelleyici sadece reklamları değil, kötü amaçlı yazılımları da sizlerden uzak tutmaktadır.

Opera reklam engelleyicisi, %90 olarak performans göstermektedir. Bu sebeple bazı reklamları gizleyememektedir. Bu performans sizler için yeterli ise tarayıcının varsayılan engelleyicisini kullanmaya devam edebilirsiniz. Aksi takdirde tarayıcınıza ek olarak bir reklam engelleme programı indirebilirsiniz.

Opera reklam engelleyicisinin en büyük dezavantajı sadece Opera’da çalışmasıdır. Bu sebeple farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, bu reklam engelleme programından faydalanamazsınız.

5. AdGuard

AdGuard, 10 milyon kişinin üzerinde kullanıcıya sahip güvenilir ve kaliteli bir reklam engelleme programıdır.

AdGuard, facebook, youtube ve internet siteleri üzerinde yer alan reklamları sorunsuz bir şekilde engelleyerek, kullanıcılarına reklamsız içerik görüntüleme ve okuma şansı sunmaktadır.

AdGuard reklam engelleme programı sadece chrome için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu sebeple sadece “Google Play Store” üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirebilmeniz için, google hesabınızın olması gerekmektedir. Aksi takdirede uygulamayı indiremezsiniz.

AdGuard, sadece reklam engellemekle kalmayıp, sizleri kötü amaçlı yazılım yükletmeye çalışan web sitelerinden de yüksek oranlarda korumaktadır.

6. UBlock

UBlock, eklentisi tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışan reklam engelleme programlarından bir tanesi olmaktadır.

UBlock, reklam engelleme programını günümüzde 10.000.000’dan fazla kişi aktif aktif olarak kullanmaktadır.

UBlock reklam engelleme programının kullanıcılarına sunduğu en önemli şeylerden bir tanesi ise gizlilik politikası olmaktadır. Program kişisel verilerinizi hiçbir şekilde diğer platformlarla paylaşmadığını taahhüt etmektedir.

UBlock’u kullanmanız halinde internet sitelerinin daha hızlı bir şekilde açıldığını da farkedeceksiniz. Reklamlar, siteleri yavaşlattığı için bu reklam engelleme programıyla bu sorundan %100 kurtulmuş olacaksınız.

Ublock’u indirmek istiyorsanız, tarayıcı mağazaları üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulama şu anda Chrome, Microsoft Edge, Firefox ve Opera tarayıcıları için desteklenmektedir.

7. AdLock

AdLock, bilgisayarınıza eklenti olarak indirebileceğiniz bir diğer reklam engelleme programından bir tanesi olmaktadır. AdLock’u bilgisayarınıza indirdikten sonra, web sitelerinde ki reklamlar engellenip sorunsuz bir şekilde içeriklere erişmeye başlayabilirsiniz.

AdLock, sadece web sitesi veya Yotube içerisinde öne çıkan reklamları engellemekle kalmayıp, videolar içerisinde yer alan reklamları da engellediği için reklam engelleme programları arasında yer alan en kaliteli reklam engelleme programlarından bir tanesi olduğunu belirtebiliriz.

AdLock ayrıca bilgisayarınıza zararlı yükleye çalışan web sitelerinden de sizleri korumaktadır. Bu sayede güvenilir ve reklamsız bir şekilde internet siteleri üzerinde gezinebilirsiniz.

AdLock’u indirmek için Chrome veya Safari tarayıcılarına sahip olmanız yeterli olacaktır. Bu tarayıcılarından mağazaları üzerinden eklentiyi indirip, internet sitelerinde reklamsız gezintiye başlayabilirsiniz.

8. Stands Fair Block

Stand Fair Block, tüm web sitelerinde yer alan reklamları engelleyen kaliteli bir reklam engelleme programı olmaktadır.

Stands Fair Block ile hiçbir reklam görmeden dilediğiniz site üzerinde güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz.

Stands Fair Block’un belirli uygulamalar için reklamları aç ve kapat özelliği de bu reklam engelleme programının öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Stands Fair uygulamasını indirmek istiyorsanız, bir masaüstü program olarak bilgisayarınıza indiremezsiniz fakat eklenti olarak tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Stands Fair Block’u indirmek için, tarayıcı mağazanıza gittikten sonra eklentiyi aratarak download butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Reklam indirme programınız indikten sonra, eklentiyi aktif ederek, reklam olmadan dilediğiniz platforma giriş yapıp içeriklere erişebilirsiniz.

9. Windscribe ROBERT

Windscribe ROBERT, internet üzerinde yer alan reklamları ve direkt internet sitelerini engelleyen ücretsiz bir reklam engelleme programıdır.

Windscribe ROBERT, reklamları engellerken, kullanıcılarına sunduğu en önemli seçeneklerden bir tanesi, reklamları kategori ve filtreleyerek engelleme seçeneğidir. Bu sayede sadece istemediğiniz reklamı kolayca engelleyebilirsiniz.

Windscribe ROBERT’in çocuk modu ve kategori seçenekleri ile de direk ilgili kategori de ki web sitesindeki girişi engelleyebiliyorsunuz. Bu sayede kumar gibi illegal sitelere erişimden uzak durmuş olursunuz.

Windscrie ROBERT, her cihazda sorunsuz çalışmaktadır. Fakat programı sadece Chrome ve Firefox için indirip kullanabilirsiniz. Şu anda programın diğer tarayıcılar için desteği bulunmamaktadır. Eğer diğer Edge, Brawe, Opera gibi diğer tarayıcıları kullanıyorsanız, programın sosyal medya hesaplarını takip ederek, bu tarayıcılara da desteğini bildiren bir paylaşım yaptıktan sonra ilgili tarayıcılarda da uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Reklam Engelleme Programları YAPILAN YORUMLAR