Instagramda Fotoğraf Düzenleyici

0 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 3 (0 votes, average: 0,00 out of 3)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Instagram Fotoğraflarınızı Ücretsiz Düzenleyebileceğiniz En Trend 10 Uygulama

Sosyal medya, günümüzde kişiliğimizi doğrudan tanıdıklarımıza veya tanımadığımız kişilere aktarabildiğimiz platformlar olmaktadır.

Sosyal medyanın haber, siyaset, ekonomi gibi daha birçok alanda kullanımı olsa da genel kullanımı kendimizi sevdiklerimize yansıttığımız bir platform olarak kullanılmaktadır.

Instagram’da sevdiklerimize göstereceğimiz postlarda hangimiz kötü çıktığımız fotoğrafları paylaşmak ister ki?

Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde beğenmediğiniz veya kendinizi kötü çıktığınızı hissettiğiniz fotoğraflarınızı aşağıda yer alan uygulamalar ile harika bir hale getirebilirsiniz.

İşte fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz en iyi ücretsiz uygulamalar;

1. Photoshop

Photshop, fotoğraf düzenleme ve fotoğrafları filtreleme, gibi işlemler için adını dünyada neredeyse hherkese duyurmuş bir Adobe ürünüdür.

Photoshop ile fotoğraf filtrelemek veya düzenlemek ile kalmayıp, dilediğiniz fotoğrafı baştan aşağı siz yaratabilirsiniz.

Photoshop, genellikle masaüstü uygulaması olarak bilinse de mobil kullanımın oldukça artış göstermesi ile photoshopta mobil versiyonunu kullanıcılar ile buluşturmuştur.

Photoshop mobil uygulaması günümüzde 2 milyonun kişi üzerinde kullanıcı bulunmaktadır ve en çok oylanan uygualamalar arasında olmaktadır.

Sosyal medya da veya başka platformlarda kullanacağınız fotoğrafların profesyonel bir elin değdiğini hissettirmek istiyorsanız, Photoshop mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

2. Pixlr

Pixlr, fotoğraflarınıza ücretsiz filtreler uygulayıp fotoğraflarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz uygulamalardan bir tanesi olmaktadır.

Pixlr ile fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırabilir, kırpabilir, filtre ekleyerek görünümü değiştirebilirsiniz.

Pixlr kullanıp fotoğraflarınız üzerinde düzenlemeler yapmaya başlamak için uygulamaya üye olmanıza da gerek yoktur. Uygulamayı indirdiğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pixlr uygulamasında basit düzenlemeler dışında, diş beyazlatma, sivilce silme gibi zor ve sorunlu işlemleri de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Pixlr, IOS ve Android için sorunsuz destek sunmaktadır. Kullandığınız cihaz üzerinden uygulama mağazasına giderek uygulamayı kolayca indirebilirsiniz.

 

3. VSCO

VSCO, 2011 yılında piyasaya sürülmüş ve oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamalarından bir tanesidir.

VSCO kullanarak fotoğraflarınızı kolay bir şekilde düzenleyerek cihazınıza kaydedebilirsiniz.

VSCO’da sadece fotoğraflarınızı düzenlemekle kalmayıp, dilerseniz kendinize bir profil oluşturup, bu profil içerisinde de fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

VSCO uygulamasını kullanan 100 milyonu aşkın geniş bir kitlesi bulunmaktadır. Bu da uygulamanın kalitesini göstermektedir.

VSCO uygulaması, tüm Android ve IOS cihazlar ile uyumlu olmaktadır. Bu sebeple dilediğiniz cihaz üzerinden uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. PicsArt

PicsArt, en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi olmaktadır. PicsArt, mağazalarda 500 milyondan fazla indirmeye sahip bir uygulamadır. Uygulamanın indirme sayısı da popülerliğini ve kalitesini göstermektedir.

PicsArt’ın arayüzü ise oldukça kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Uygulama içerisinde dilediğiniz işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirerek, en kaliteli fotoğraflara bir kaç saniye içerisinde erişebilirsiniz.

Uygulamanın diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farkı ise, yapay zekayı kullanarak renk seçimlerini algılayabilmesidir.

Her cihaz için tam destek sunan PicsArt’ı daha önce denemediyseniz, mutlaka denemelisiniz.

5. Photo Lab

Photo Lab, oldukça kullanışlı arayüzü ile fotoğraf düzenlemek isteyen kişilere ücretsiz hizmet sunan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Photo Lab içerisinde yüzlerce farklı filtre yer almaktadır. Bu filtreleri uygulamayı indirip kullanmaya başlamanız ardından ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Photo Lab’ta yapacağınız sınırlı işlemler ücretsiz olmaktadır. Diğer işlemleri kullanmak istiyorsanız, uygulamanın ücretli versiyonunu kullanmanız gerekmektedir.

Photo Lab, şu anda Android ve IOS destekli olarak çalışmaktadır. Telefonunuzun mağazasına gidip bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

6. Snapseed

Snapseed, Google tarafından 2011 yılında piyasaya çıkartılmış, oldukça kaliteli ve profesyonel işler yapabileceğiniz bir uygulama olmaktadır.

Uygulama genelinde 29 adet araç ve filtre kullanıma sunulmuştur. Şu anda telefon üzerinde kullanılan en popüler fotoğraf düzenleme uygulaması ise Snapseed olmaktadır.

Uygulama diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarının sunduğu özelliklerin yanı sıra, ince ayar, kırpma, döndürme, HDR, Ton ve Kontrast gibi fotoğraf düzenleme seçenekleri de sunmaktadır.

Snapseed uygualaması, IOS ve Android cihazlar ile de uyumlu bir şekilde çalışarak hala Google tarafındna geliştirilmeye devam edilmektedir.

Ücretsiz bir şekilde fotoğrafınızı baştan yaratıp sevdikleriniz ile bu fotoğrafları paylaşmak istiyorsanız, Snapseed’i kullanabilirsiniz.

7. Foodie

Bazı uygulamalar, direkt bazı konseptlere uygun olarak yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Foodie olmaktadır.

Foodie, yemek fotoğraflarını çekip sevdikleriyle paylaşmak isteyen kişilerin bir numaraları fotoğraf düzenleme uygulaması olmaktadır.

Foodie, 30 adetten fazla filtre bulundurmaktadır ve her geçen gün yapılan geliştirmeler ile bu filtre sayısı artmaktadır.

Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı ile Foodie’de çekeceğiniz fotoğrafların düzenlenmesi de oldukça kolay olmaktadır.

Foodie içerisinde düzenlediğiniz fotoğrafları da tüm sosyal medya platformları için uyumlu bir şekilde çıktı alabilirsiniz.

Yemek fotoğraflarınızı çekip sevdiklerinizin karnını acıktırmak istiyorsanız, Foodie’yi IOS veya Android cihazınızın marketi üzerinden hemen indirin.

 

8. Afterlight

Afterlight, kullanıcılara mobil cihaz üzerinden kolayca fotoğraf düzenleme imkanı sunmaktadır. Afterlight ile dilediğiniz fotoğrafı saniyeler içerisinde düzenleyebilirsiniz.

Afterlight uygulaması içerisinde 60’ı aşkım filtre bulundurmaktadır. Uygulamanın geliştiricileri tarafından yayınlanan güncellemel ile de bu filtre sayısı her geçen gün artmaktadır.

Afterlight uygulamasında fotoğrafınız ile yapacağınız düzenlemeleri sonlandırdıktan sonra, uygulamadan çıkış yapmadan sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşıp sevdiklerinizden beğenileri almaya başlayabilirsiniz.

Afterlight uygulaması tüm Android e IOS işletim sistemli uygulamalar ile uyumlu olmaktadır.

Ücretsiz ve basit bir şekilde fotoğraflarınızı düzenlemek istiyorsanız, Afterlight uygulamasını hemen mağazanızdan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

9. LightX

Gelişmiş özellikleri barındıran bir fotoğraf düzenleme aracı arıyorsanız, ihtiyaçlarınızın karşılayacak çoğu şey LightX’te yer alıyor.

LightX ile beğendiğiniz bir fotoğrafta yer alan bir objeyi çok kolay bir şekilde alabilir, başka bir fotoğrafa yerleştirebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz nesnelerin de renklerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Fotoğraf düzenleme işlemlerinde en zor düzenleme olarak kabul edilen diş beyazlatma ve sivilce silme gibi işlemleri de LightX’te pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Reklam ortaklığı ile çalışan LightX’i herhangi bir ücret ödemeden telefonunuza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

LightX, her cihaz ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Telefonunuzun marketi üzerinden bu uygulamayı indirip, göz kamaştırıcı fotoğraflarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

10. PhotoSuite

PhotoSuite, fotoğraf düzenleyip dilediğiniz playform üzerinde paylaşabileceğiniz kullanımı oldukça kolay olan bir başka fotoğraf düzenleme uygulaması olmaktadır.

PhotoSuite, sadece fotoğraf düzenleme değil, fotoğrafınızı yayınlayacağınız platform için uygun boyutlar ile fotoğraflarınızı oluşturmanıza izin veriyor.

PhotoSuite, masaüstü photoshop gibi katman mantığıyla çalıştığı için kullanıcılar da oldukça kolay bir şekilde uygulamayı kullanmaktadır.

PhotoSuite, tüm cihaz ile uyumlu olduğu için dilediğiniz market üzerinden uygulamayı edinip kullanmaya başlayabilirsiniz.

11. Lightroom

Adobe’un mobil cihaz üzerinden fotoğraf düzenlemek isteyenler için geliştirmiş olduğu bir başka uygulama ise Lightroom olmaktadır.

Lightroom, uygulamasının Play Store üzerinde 100 milyonun üzerinde indirilmesi vardır ve 4,0’lık puana sahiptir. Bu da uygulamanının kalitesini gösteren bir unsurdur.

Lightroom, oldukça modern ve kullanışlı arayüzü ile kullanıcılara işlemlerini kolay bir şekilde yaptırabilme özelliğine sahiptir. Modern yapısı ile de kullanıcıların göz zevkine uygun olmaktadır.

Lightroom uygulamasında, fotoğraf düzenlemek için en çok tercih edilen, kontrast ayarı, pozlama, parlaklık, görsel boyutu, arka plan rengi gibi ayarları sadece tek tuş ile gerçekleştirebilirsiniz.

Her işletim sistemi için uyumlu olan Lightroom’u dilediğiniz cihaza indirip ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagramda Fotoğraf Düzenleyici YAPILAN YORUMLAR