İnternete en çok bağımlı ülke hangisi?

0 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 3 (0 votes, average: 0,00 out of 3)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

İnterneti en çok kullanan 10 ülke! Listede Türkiye var mı? İşte ilk 10!

 

İnsanların vazgeçilmezlerinden biri olan internet son yıllarda daha çok popüler oldu ve tüm dünyayı sardı. Ancak bazı ülkelerde o kadar yoğun kullanılıyor ki neredeyse internet bağımlısı ülke diyebiliriz.

Büyük küçük her yaşta insanın ilgi odağı olan ve Türkiye’de her geçen gün daha da artan internet kullanımı istatistikleri her yıl yayınlanıyor. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği kaynakları da interneti en çok kullanan 10 ülkenin listesini yayınladı. Peki bu ülkeler arasında Türkiye bulunuyor mu?

İnternet bağımlısı olan bu ülkeleri aşağıda ve sonraki sayfalarımızda 10. sıradan geriye listesini inceleyebilirsiniz.

10- İSVİÇRE
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 85.2’si
2012 tarihli bir araştırmaya göre dünyanın en hızlı internet bağlantısına sahip İsviçre’de yaşlı nüfusa rağmen internet artık hayatın bir vazgeçilmezi.

9- KANADA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 86.8’i
Kanadalı internet bağımlıları dünyadaki en kötü internet bağlantılarının bazılarına sahip. Bunun yanında ülkenin bazı bölgelerinde olağanüstü yüksek rakamlarla karşılaşmakta mümkün.

1404641835_isvicre8- İNGİLTERE
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 87’si
İngiltere modern web altyapısını geliştirmek üzere harekete geçen ilk ülkelerden biri ve 80’li yılların ortalarından beri aktif.

7- YENİ ZELANDA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 89.5’i
Dünyanın en yüksek 46. indirme hızına sahip Yeni Zelanda’da hükümet 2019 yılında yüzde 97.8’lik bir bağlantı hızına ulaşmayı planlıyor.

6- FİNLANDİYA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 91’i
Finlandiya’da İngiltere gibi kapsamlı bir web altyapısı geliştirmek için çalışan ilk ülkelerden biri. Nüfusun yüzde 91’inin internet kullandığı ülkede 2015 yılına kadar hedef tüm vatandaşlar için saniyede 100 megabit.

5- DANİMARKA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 93’ü
Google’ın 2012’de yaptığı çalışmaya göre Danimarka, Güney Kore’nin ardından dünyanın en iyi 2. mobil internet hızına sahip.

4- HOLLANDA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 93’ü
Web sayfası başına 3.3 saniyelik ortalama hız ile Hollanda internet bağımlısı ülkeler arasında en hızlı masaüstü internete sahip. Hollanda ayrıca ilerici web politikaları ile örnek bir ülke haline gelmiştir.

3- İSVEÇ
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 94’ü
İsviçre nüfusunun yüzde 94’ü şu anda dünyanın masaüstünde 8. mobilde ise 5. en hızlı internetini kullanabiliyor. Birçok torrent sitesi ise ana üs olarak İsveç’i kullanıyor.

2- NORVEÇ
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 95’i
1971 yılında ABD’nin ARPANET projesi kapsamında evrensel internetin atası uydu bağlantısı yoluyla Norveç ve İngiltere arasında bağlantı kuruldu. Bugünse dünyanın en hızlı internet bağlantısına sahip ülkelerinden biri Norveç.

1- İZLANDA
Bağımlılık oranı: Nüfusun yüzde 96.2’si
İzlanda dünyanın en hızlı internet bağlantılarına sahip değil fakat gelecekte uluslararası web trafiğinin önemli bir merkezi olmayı vaad ediyor.

İnternete en çok bağımlı ülke hangisi? BENZER İÇERİKLER
İnternete en çok bağımlı ülke hangisi? YAPILAN YORUMLAR