Son Dakika: Çukurova ve Altimo Anlaştı

0 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 30 votes, average: 0,00 out of 3 (0 votes, average: 0,00 out of 3)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Telekomünikasyon sektörü için önemli gün! Uzun süredir Turkcell hisseleri için Çukurova Holding ve Altimo arasında süregelen anlaşmazlıkta çözüm sağlandı.

 

Turkcell’in hissedarları Rus Altimo ve Çukurova Holding arasında şirketin kontrol hisselerine ilişkin davayı gören İngiltere Yüksek Mahkemesi (Privy Council) iki grubun kendi aralarında el sıkıştıklarını açıkladı.

Çukurova Holding ile Rus Altimo arasında uzun yıllardır aralarındaki alacak verecek anlaşmazlığı nedeniyle Turkcell’in hisselerine el konulması yönünde bir dava sürüyordu. Bu davanın görüldüğü en yüksek mahkeme olan Privy Council Çukurova Holding’in borcunu 31 Temmuz’a kadar ödemediği takdirde Altimo’nun Çukuroava Holding’in Turkcell’deki hisselerine el koyabileceğine karar vermişti. Bu tarih Ramazan Bayramı‘na denk geldiği için bu gün mesai bitimine kadar Çukurova Holding’in bu borcu ödemesi gerekiyordu.

turkcell_promo1406301518

Son dakikada…

Borsa’nın kapanmasına 5 dakika kala Privy Council bir açıklama yaparak iki grubun kendi arasında anlaştığını duyurdu. Henüz anlaşmanın detaylarına ait bir bilgi bulunmuyor ancak bu durumun Turkcell’in geleceği için olumlu bir karar olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Borsada son dakika işlemlerinde Turkcell’in hisselerinde pozitif bir artış görülürken aynı zamanda uzun süredir hissedarlarına kar payı dağıtamayan Turkcell’in gelecek günlerde bu yönde adımlar atabileceğini de tahmin ediyoruz.

Son Dakika: Çukurova ve Altimo Anlaştı YAPILAN YORUMLAR