Ücretsiz VPN Programları 2022

1 vote, average: 1,00 out of 31 vote, average: 1,00 out of 31 vote, average: 1,00 out of 3 (1 votes, average: 1,00 out of 3)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

VPN, bir diğer adıyla Virtual Private Network günümüzde birçok kişi tarafından güvenli erişimi sağlayıp, internet üzerinden engelli içeriklere erişim sağlamak için kullanılmaktadır.

VPN’in çalışma mantığını anlatmak gerekirse, VPN hizmetini başlatmanız halinde uygulamanın kendi sunucuları arasında şifreli bir iletişim sağlamış olursunuz. Bu şifreli konuşma sayesinde de internet üzerinde ki güvenilirliğinizi arttırıp, erişim sağlayamadığınız içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

VPN ile sadece yasaklı ve engellenmiş içeriklere erişim değil, ortak ağlar üzerinden internete bağlanmanız halinde olası bir hacker saldırısını da engelleyerek güvenliğinizi yüksek oranlarda arttırabilirsiniz.

Günümüzde VPN kullanımı oldukça yüksektir ancak VPN aynı zamanda kişisel güvenliği de sağladığı için, güvenilir bir VPN aracı kullanmak oldukça önemlidir. Aksi takdirde indirebileceğiniz güvenilir olmayan VPN programları üzerinden de güvenilirliğinizi yüksek oranlarda riske atmış olacaksınız.

Bu yazımızda 2022 yılında, VPN tercih eden kişilerin en çok kullandığı ve en güvenilir VPN programları listeledik. Bu yazımızda yer alan VPN programlarından herhangi bir tanesini tercih edip, sizlerde güvenilir bir şekilde dilediğiniz web sitelerini ziyaret edip kişisel verilerinizin güvenliğini koruyabilirsiniz.

İşte 2022 yılında en çok tercih edilen ücretsiz VPN programları;

1. Hide Me

Hide Me, dünya genelinde oldukça popüler olan ücretsiz VPN programlarından bir tanesi olmaktadır. Hide Me’yi ücretsiz olarak kullanıp, erişimi engellenmiş veya kısıtlı bir içeriğe rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hide Me, dünya üzerinde farklı bölgelerde yer alan güvenlik uzmanı kişiler tarafından kurulan bir programdır. Çalışan ekip de güvenlik uzmanlarından oluştuğu için program da güvenlik ön planda tutulmaktadır.

Hide Me ile 30 farklı lokasyon üzerinden aylık 2 GB veri transferini gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz özel bir lokasyon varsa veya daha fazla veri transferi yapacaksanız, programın ücretli versiyonuna geçiş yapabilirsiniz.

2. ProtonVPN

ProtonVPN, ücretsiz VPN programları arasına katılmış en yeni programlardan bir tanesi olmaktadır.

ProtonVPN’de herhangi bir veri sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sebeple dilediğiniz gibi internet üzerinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak VPN’in ücretsiz versiyonunda internet hızı biraz düşük olmaktadır. Bu sebeple sizi ücretli versiyona geçirmeye itebilir.

ProtonVPN güvenilir VPN programları arasında yer alan ücretsiz bir program olsa da, programın tek cihaz üzerinden çalışması, sadece üç lokasyon üzerinden erişim izni veriyor olması dezavantajları arasında yer almaktadır.

3. CyberGhost

CyberGhost, düny genelinde birçok ülke de sunucu barından 2011 yılından beri piyasada yer alan güvenilir ve ücretsiz VPN programlarından bir tanesi olmaktadır.

CyberGhost VPN programı ile dilediğiniz lokasyon üzerinden erişimi engellenmiş veya kısıtlanmış sitelere ulaşabilir, güvenilir bir şekilde bu sitelerde gezinebilirsiniz.

CyberGhost VPN programının diğer VPN programlarından öne çıkan en önemli özelliği, video, film ve torrent indirmeniz için özel olarak yapılmış ayrı bir kategori bulundurmasıdır.

VPN’in dezavantajları arasında ise, internet bağlantınızı yavaşlatması yer almaktadır. Fakat ücretlerinin oldukça düşük olmasından dolayı uygun fiyata programı satın alarak dilediğiniz internet hızına ulaşıp internet üzerinde kolay bir şekilde gezinmeye devam edebilirsiniz.

4. IPVanish

IPVanish, oldukça güvenilir VPN programlarından bir tanesi olmaktadır. Bu VPN ile erişim sağlayamadığınız ya da erişim sağlamakta güçlük çektiğiniz web sitelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

IPVanish VPN programını diğer VPN programlarından ayıran en önemli özellik, programın güvenlik için tüm önlemleri almış olmasıdır. Programı kullanıp, hiçbir kişisel kaydı tutturmadan dilediğiniz siteye erişim sağlayabilirsiniz.

IPVanish’in dezavantajları arasında ise, programının dünya genelinde ki sunucusunun az olması yer almaktadır. Sunucunun az olmasından dolayı da internet erişim hızınız düşmektedir. Eğer daha yüksek internet hızı ile kesintisiz bir erişim isterseniz, programın ücretli versiyonundan yararlanabilirsiniz.

5. ExpressVPN

ExpressVPN, 2009 yılından günümüze kadar gelmiş, adı duyulmuş ve en eski VPN programlarından bir tanesi olmaktadır.

ExpressVPN programını kullanarak, dilediğiniz lokasyon üzerinden ücretsiz internet erişiminizi sağlayabilirsiniz. Programın 90 farklı lokasyonda sunusunun bulunması, lokasyon sorununu oldukça azaltmıştır.

ExpressVPN’i ücretsiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, belirli dönemlerde VPN’in verdiği promosyonları takip etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde programı ücretli almanız gerekecektir. Ve memnun olmamanız halinde herhangi bir iade alamayacaksınız.

6. Hotspot Shield

Hotspot Shield, en eski VPN programları arasında bulunmaktadır. 2008 yılından günümüze kesintisiz hizmet vermeye devam eden bu program ile ücretsiz bir şekilde dilediğiniz lokasyon üzerinden internete erişim sağlayabilirsiniz.

Hotspot Shield ücretsiz VPN programında lokasyon seçimi yapılamamaktadır. Programın sizlere vermiş olduğu lokasyon üzerinden internet erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Hotspot Shield programında günlük veri transfer miktarınız ise 500 MB olmaktadır. Lokasyon seçimi yapmak, daha hızlı bir bağlantı sağlayıp veri transfer miktarınızı arttırmak istiyorsanız, programın sunduğu ücretli versiyona geçiş yapabilirsiniz.

7. TunnelBear

TunnelBear, 2011 yılında kurulmuş, 2018 yılında dünyanın en büyük virüs tarayıcı programlarından bir tanesi olan McAfee tarafından satın alınmış yüksek güvenlikli bir VPN programıdır.

TunnelBear ile dilediğiniz cihaz üzerinden bağlantı kurup internet erişiminizi sağlayabilirsiniz. Program tüm cihazlara kesintisiz destek hizmeti sunmaktadır.

TunnelBear VPN programının ücretsiz versiyonunda aylık 500 MB veri transferine izin verilmektedir. Eğer lokasyon seçimi yapıp aylık veri transfer oranınızı arttırmak istiyorsanız, programın ücretli versiyonundan yararlanabilirsiniz.

8. Speedify

Speedify, son teknolojilerle güvenilir bir şekilde VPN kullanmak isteyen kişilere, hizmet veren ücretsiz VPN programlarından bir tanesi olmaktadır.

Speedify’ın diğer VPN programlarından en büyük farkı ise hızı ve hiçbir şekilde kullanıcı verisi tutmaması olmaktadır. VPN ile yüksek hızda erişim sağlayıp kişisel verilerinizin paylaşımını istemiyorsanız, Speedify sizler için doğru tercih olacaktır.

Speedify kullanıcılara aylık 1 GB veri transfer imkanı sunmaktadır. Eğer bu transfer miktarı size yetmiyorsa, programın ücretli versiyonuna geçerek daha yüksek oranlarda veri transferi sağlayabilirsiniz.

9. PrivateTunnel

PrivateTunnel VPN programı, kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ile diğer VPN programlarından bir adım öne çıkmış programlardan bir tanesidir.

PrivateTunnel programının dünya üzerinde farklı noktalarda birçok sunucusunun bulunması internet hızını da yüksek oranlarda arttırmaktadır. VPN bağlantınız açıkken internet hızında sorun yaşamadan istediğiniz içeriğe erişmek istiyorsanız, PrivateTunnel VPN’i tercih edebilirsiniz.

PrivateTunnel’in dezavantajları arasında ise sadece 200 MB veri transferine izin vermesidir. Daha fazla veri transferi istiyorsanız program ,ücretli versiyonu satın almaya zorluyor.

10. ZenMate VPN

ZenMate VPN, güvenliği, internet hızı ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmış VPN programlarından bir tanesi olmaktadır.

Zenmate VPN programı dünyanın çeşitli bölgelerinde toplam 30 adet sunucusu ile hizmet vermektedir. Programın sunucu sayısının fazla olması kullanıcılarına verdiği internet hızı hizmetinden de belli olmaktadır.

ZenMate VPN’i tercih etmeden önce programın sadece belirli loksyonlar için ücretsiz hizmet verdiğini, farklı lokasyonlar için ücret talep ettiğini belirtmeliyiz.

Ücretsiz VPN Programları 2022 YAPILAN YORUMLAR